Посол ЄС Маасікас розповів, чого чекати Україні після виборів в Європарламенті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед нових європарламентарів є кілька хороших друзів України.

Попри нещодавні вибори в Європарламенті, зацікавлення ЄС в партнерстві з Україною не змінилося й надалі вона буде залишатися в центрі уваги Європейського Союзу.

Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас 1 листопада під час конференції Transparency International Ukraine “п'ять років боротьби з корупцією: цінності та практики”.

"Моя відповідь дуже чітка і дуже позитивна: Україна буде залишатися в центрі уваги ЄС і в контексті зміни уряду в Брюсселі. Кілька хороших друзів України продовжують роботу на своїх посадах. Серед них, наприклад, Марош Шевчович, Валдіс Домбровскіс", - прокоментував Маасікас.

Він запевнив, що в Єврокомісії націлені приділяти уваги сусідам ще більше. Зокрема, Маасікас нагадав, як нещодавно кандидат на посаду високого представника ЄС із закордонних справ і політики Жозеп Боррель наголосив на необхідності Євросоюзу правильно розставити пріоритети. І на першому місці, за переконанням Борреля, мають бути Балкани, Східна Європа і Близький Схід.

Зазначимо, що станом на зараз у готелі “Хрещатик” відбувається конференція “п'ять років боротьби з корупцією: цінності та практики”, організована Transparency International Ukraine. На цьому заході спікери та учасники обговорюють уроки та виклики, які постають перед Україною в питаннях боротьби з корупцією.

Нагадаємо, наприкінці весни відбулися вибори до Європейського парламенту. На них зафіксована найвища явка за два десятиліття. В голосуванні взяли участь 51% виборців. Євроскептики перемогли в Італії. У Франції ультра-націоналістка Марін Ле Пен випередила блок президента Емманюеля Макрона. У Британії лідирує партія "Брекзит". Загалом євроскептики отримають більше ста місць із 751. 

Згодом Європейський парламент під час засідання 16 липня затвердив новою очільницею Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн.  Вона отримала більшість голосів європарламентарів. Раніше вона очолювала Міністерство оборони Німеччини. 

Відео Урсула фон дер Ляєн – перша жінка на посаді президента Єврокомісії

Один з центральних органів ЄС очолила колишня міністерка оборони Німеччини. Вона змінить на посаді Жана-Клода Юнкера вже 1 листопада. Кандидатуру Урсули фон дер Ляєн підтримало більше половини членів новообраного європейського парламенту.  

Урсула фон дер Ляєн – перша жінка на посаді президента Єврокомісії

Залиште свій коментар

Вибір редакції