Посольство РФ відреагувало на появу російського прапора на соборі в Солсбері

Посольство РФ відреагувало на появу російського прапора на соборі в Солсбері

Посольство РФ відреагувало на появу російського прапора на соборі в Солсбері

Російський прапор на соборі у Солсбері / Фото: twitter.com

Ніякої офіційної інформації щодо цього немає.

Поява російського прапора на соборі в англійському місті Солсбері — провокація. Про це заявили в російському дипломатичному відомстві, передає ТАСС.

За словами прес-секретаря посольства, ніякої офіційної інформації на цей рахунок немає. «Якщо розміщення російського прапора на соборі відповідає дійсності, то виглядає це, на наш погляд, як добротна провокація», — зазначив дипломат.

Раніше 17 лютого повідомлялося, що невідомі повісили гігантський російський прапор на будівельних листах, встановлених біля одного з корпусів Солсберийского собору. Триколор був повішений вночі, його помітили вранці перехожі. До 9:00 за місцевим часом його зняли.

Влада Солсбері виділила 500 тисяч фунтів на відновлення репутації міста після отруєння Скрипалів

Влада Солсбері виділила 500 тисяч фунтів на відновлення репутації міста після отруєння Скрипалів

Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка потрапили в лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. За словами британських правоохоронців, вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною "Новачок", а організатором замаху була Росія.

14 березня прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну з-за отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон грата 23 британських дипломатів. 26 березня слідом за Британією ряд країн заявили про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

Пізніше двох осіб - Чарлі Роулі і Дон Стерджесс - знайшли без свідомості в місті Еймсбері. Як з'ясувалося, вони отруїлися в результаті дії нервового агента "Новачок", який раніше був використаний проти екс-розвідника Сергія Скрипаля. Подруга Роулі Дон Стерджесс в ніч проти понеділка, 9 липня, померла в лікарні. Роулі вижив і розповів, що сам подарував своїй подрузі флакон під виглядом дорогих парфумів, в якому, як згодом з'ясувалося, перебував "Новачок".

Правоохоронні органи Великої Британії оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Ними виявилися росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. За даними одного з російських видань, вони неодноразово були в Європі і мають закордонні паспорти однієї серії зі схожими номерами.

Олександр Петров і Руслан Боширов в четвер, 13 вересня, дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що нібито займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи, щоб подивитися на визначні пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує ряд документів, а також прямих і непрямих свідчень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація