Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посольству РФ в США ввижається тиск на арештовану росіянку Бутіну

Як повідомляють російські дипломати, "наявні спроби зламати волю" Бутіної.

Посольство РФ у Вашингтоні направить в американський держдепартамент ноту з вимогою припинити психологічний тиск і приниження, яким нібито піддається у в'язниці арештована в США росіянка Марія Бутіна.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Як повідомляють російські дипломати, "наявна спроба зламати волю" Бутиной.

"Адміністрація в'язниці відновила негуманну практику регулярних - кожні 15 хвилин - нічних перевірок. Такий режим застосовується до схильних до суїциду ув'язнених. Марія ж не давала приводів розглядати себе в якості такої", - підкреслюється в повідомленні.

Крім того, Марія Бутіна "як і раніше позбавлена прогулянок на свіжому повітрі".

"Після кожної зустрічі з відвідувачами - адвокатами, співробітниками посольства і знайомими - її тепер піддають особистому огляду з повним роздяганням. В один із днів це сталося без всяких підстав тричі", - зазначили в посольстві РФ.

Там також повідомили, що росіянці "в порушення всіх гуманітарних норм" "відмовлено в отриманні листів російською мовою під приводом того, що вони містять кодовані повідомлення".

Вони вважають, що Марії Бутіній нібито не надають медичну допомогу в належному обсязі. "Набряк на нозі, що виник через постійний холод в камері, прогресує. Замість лікування Марії дають лише знеболювальні. Вона почала кульгати", - повідомили в російській дипмісії.

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували у неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США і російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику і проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні і Нью-Йорку і намагалася розвивати відносини з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали комунікацій, щоб проникнути в національний орган прийняття рішень", щоб просунути порядку денного Російської Федерації", йдеться в обвинувальному акті.

Її звинувачують у спробі організувати "неофіційний канал зв'язку" між Республіканською партією і Кремлем в 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором в Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив в санкційний список Міністерства фінансів США.

Вибір редакції