Пост-кіотська угода з'явиться вже у 2009 році

Угода, що мала прийти на зміну Кіотському протоколу у 2012 році, можливо, буде підписана у грудні 2009 року в Копенгагені.

Про це повідомляє РИА Новости із посиланням на телефонну розмову з учасником Конференції ООН з питань зміни клімату, що проходить зараз в Індонезії, еколог Олексій Кокорін.

Забруднення атмосфери (Фото: holodilshchik.ru)
Сьогодні - день народження Кіотського протоколу, йому виповнилося 10 років (Фото: holodilshchik.ru)
Учасники Конференції ООН з питань зміни клімату, головним завданням якої є розробка міжнародної угоди, покликаної прийти на зміну Кіотському протоколу, у вівторок відзначають 10-річчя підписання Кіотського протоколу.

"Судячи з усього, новий міжнародний протокол може бути підписаний у грудні 2009 року в Копенгагені," - сказав Кокорін, що бере участь у конференції в якості спостерігача від Всесвітнього Фонду Дикої природи.

За його словами, на даний момент досягнуто попередньої згоди про створення робочої групи з розробки нового протоколу, термін роботи цієї групи "буде суворо обмежений двома роками".

"До жовтня 2008 року країни матимуть подати до робочої групи свої розрахунки того, які зобов'язання зі зниження викидів парникових газів вони готові на себе взяти," - сказав Кокорін.

Спостерігач від Всесвітнього Фонду Дикої природи повідомив, що учасники конференції підписали меморандум про визнання деяких висновків учених по даній проблемі.

У меморандумі, зокрема, ідеться про те, що світові викиди парникових газів в атмосферу мають до 2050 року бути скорочені вдвічі по відношенню до рівня 2000 року, що протягом найближчих 10-15 років на планеті буде досягнуто пік рівня викидів в атмосферу парникових газів, який потім знижуватиметься завдяки модернізації виробництв у ряді країн, а також про те, що оптимальним було би зниження рівня викидів парникових газів до 2020 року на 25-40% у порівнянні з 1990 роком.

В той же час він підкреслив, що "меморандум про визнання наукових висновків і конкретні зобов'язання – абсолютно різні речі".

Конференція ООН з питань зміни клімату в Індонезії триватиме до 14 грудня. У ній беруть участь офіційні делегації країн і представники громадських і екологічних організацій.

Кіотський протокол, який є додатком до Всесвітньої конвенції по зміні клімату, був підписаний рівно 10 років тому, 11 грудня 1997 року. Він набув чинності у 2002 році після його ратифікації Росією. Держави, що підписали протокол, домовилися про скорочення обсягів викидів в атмосферу парникових газів на період з 2008 по 2012 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: