Поставлено під сумнів офіційну версію про самогубства в'язнів Гуантанамо

Отримана інформація, яка дозволяє припустити, що ув'язнені були замучені в ході допитів.

Коли в червні 2006 року в американській спецв'язниці на Гуантанамо загинули троє молодих ув'язнених, причиною їх смерті було офіційно оголошено самогубство. Тепер журналістське розслідування, проведене авторитетним щомісячників Harper's на підставі викривальних свідчень колишніх охоронців в'язниці, поставило під сумнів офіційну версію.

Журналом отримана інформація, яка дозволяє припустити, що ув'язнені - 37-річний йеменец і двоє саудівців у віці 30-ти і 22-х років - були замучені в ході допитів. Справа була зам'ятою винні ніякого покарання не понесли, а службові розслідування зійшлися на версії самогубства.

Harper's пише, що злочини, швидше за все, могли бути здійснені на якомусь спецоб `єкті, що прозвав охороною в Гуантанамо "табір "Ні", оскільки саме існування його належало заперечувати.

Ув'язнені доставлялися туди і звідти тільки в одному особливому фургоні, поїздки, всупереч звичайним тюремним нормам, не реєструвалися в журналах обліку.

Оприлюднення інформації про об'єкт - сам по собі важливий результат журналістського розслідування.

Публікація в Harper's оповідає про події, що відбувалися при колишній, республіканській, адміністрації Джорджа Буша в США. Однак вона може кинути тінь і на нинішню демократичну "команду" Барака Обама, особливо якщо з'ясується, що та "не провела серйозного розслідування - а може, навіть і продовжувала приховувати, - можливого вбивства трьох ув'язнених в Гуантанамо в 2006 році", - вказує журнал.

Видання нагадує, що Обама вже не дотримався своєї передвиборчої обіцянки закрити протягом року гуантанамскую спецв'язницю, куди влада США звозила з усього світу осіб, підозрюваних у причетності до тероризму.

Стаття в Harper's одразу викликала обурену реакцію американських правозахисників. Організація "Свідчення проти тортур" провела вранці у вівторок, 19 січня, символічну вахту протесту біля входу до Пентагону, а ввечері збиралася влаштувати таку ж акцію біля Білого дому.

Вона вимагає влаштувати ретельне незалежне розслідування даних, що містяться в публікації. Організатори акцій сказали, що офіційної відповіді на цю вимогу поки немає.

Читайте також:

Обама купить в'язницю в Іллінойсі для в'язнів Гуантанамо

Працівники в'язниць Великобританії оголосили страйк

У Литві знайдена секретна в'язниця ЦРУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: