Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Постпред Франції в ООН: заява Сирії про знищення хімзапасів була брехнею

Застосування подібних речовин відповідає військовим інтересам режиму Асада.

Франція в ООН звинуватила сирійський режим на чолі з Башаром Асадом та його союзників у здійсненні чергової хіматаки проти цивільних.

З відповідною заявою виступив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр під час екстреного засідання Радбезу, - пише Укрінформ.

"Проведення роботи Спільного механізму розслідування (ООН та ОЗХЗ – ред.) привело нас до того, що немає жодних сумнівів, хто стояв за цими нападами. Тільки сирійські збройні сили та їхні союзники могли виготовити такі складні бойові речовини та використати їх", - зауважив Делатр.

ВідеоПроурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

У місті Дума, яке армія вдень і вночі обстрілювала останні кілька днів, тепер запахло хлором. Жертв - десятки. Сотні - потерпілих, серед них чимало дітей. В ООН готуються до екстреного засідання. А президент США Дональд Трамп назвав атаку "мерзенною" і пообіцяв ухвалити важливе рішення щодо Сирії впродовж 48 годин.

Проурядові сили Сирії застосували проти мирних громадян зброю масового ураження

Фотогалерея Розширені зіниці, а з рота йде піна. У Сирії людей масово отруїли хімічною зброєю (7 фото)

Він підкреслив, що застосування подібних речовин відповідає військовим інтересам режиму Асада.

"Дума й раніше була об'єктом нескінчених килимових бомбардувань з боку сирійського режиму. Використання хімічної зброї набагато більш вигідне в тактичному плані у порівнянні зі звичайними озброєннями", - заявив Делатр.

Він нагадав, що Спільний механізм розслідування ООН і ОЗХЗ виявив застосування зарину і хлору "як мінімум у чотирьох випадках".

"Ніхто тут не сумнівається, що заява Сирії про знищення в 2013 році всіх хімічних запасів було просто брехливою", - заявив представник Франції.

За його словами, на жаль, це не перша заява сирійської сторони, яка вводить в оману міжнародну спільноту.

Нагадаємо, що раніше на повідомлення про страшну атаку відреагували у США. Дональд Трамп слів не підбирав:

"Президент Путін, Росія та Іран відповідальні за підтримку тварини Асада. Дуже висока ціна для сплати. Ще одна гуманітарна катастрофа без причин".

Назвати винуватців трагедії сьогодні спробують на позачерговому засіданні Ради безпеки ООН. Генеральний секретар організації закликав сторони припинити бойові дії та надати гуманітарним організаціям доступ до Думи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції