Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Постпред України переконує вирішити проблему із правом вето у Радбезі ООН

Росія ніколи не відмовиться від права вето, - вважає Єльченко.

Для того, щоб Рада Безпеки ООН запрацювала як ефективний механізм, необхідно передусім знайти рішення щодо вирішення проблеми з правом вето, яким наділені постійні члени Радбезу.

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, - пише "Новое время".

"Я є відвертим песимістом щодо реформи в Раді Безпеки, оскільки це тягнеться не один десяток років. Реально не буде жодної реформи, допоки не буде знайдене вирішення проблеми вето", - зауважив український дипломат.

ВідеоРадбез ООН не змогла проголосувати за перемир'я у Сирії через позицію Росії

Москва, яка має право вето у Радбезі, не підтримала резолюцію, яка пропонувала 30-денне перемир'я. Сполучені Штати вже назвали Росію відповідальною за звірства у сирійському регіоні Східна Гута.

Радбез ООН не змогла проголосувати за перемир'я у Сирії через позицію Росії

Він підкреслив, що постійні члени Ради Безпеки (Велика Британія, Китай, США, Росія, Франція) "ніколи не відмовляться від права вето добровільно, і це зрозуміло всім". А ті країни, які намагаються стати новими постійними членами Радбезу, не хочуть цього статусу без права вето.

Єльченко також зауважив, що вважає правильною ідею, яку також підтримує більшість країн-членів ООН, щоб та країна-постійний член РБ ООН, яка є стороною конфлітку, добровільно відмовлялася би від права вето в питаннях, у яких розглядається цей конфлікт.

"Класичний приклад – це ситуація між Росією і Україною, але безумовно, Росія ніколи не відмовиться від права вето, насамперед, у цьому випадку", - підкреслив постійний представник України при ООН.

Нагадаємо, що Рада безпеки ООН відхилила проект російської резолюції щодо розслідування можливої хімічної атаки в Сирії.

Російську резолюцію підтримали шість країн-членів Ради безпеки ООН - Росія, Китай, Ефіопія, Казахстан і Болівія. Проти резолюції проголосували США, Великобританія, Франція і Польща. Шість членів Радбезу утрималися.

Залиште свій коментар

Вибір редакції