Постраждалі від терактів у метро Москви подали позов проти Росії

Постраждалі внаслідок вибухів у московському метро 29 березня покладають відповідальність за них на владу, яка була "бездіяльною".

До Тверського суду Москви подали позов проти Мінфіну Росії на суму 5 мільйонів рублів (більше 160 тисяч доларів).

Позивачі прагнуть стягнути кошти в інтересах хлопчика, який втратив батьків внаслідок теракту у московському метро на станції "Луб'янка" 29 березня.

Як повідомив адвокат Ігор Трунов, який представляє інтереси постраждалих в результаті терактів, окрім позову до Мінфіну було подано скаргу на Антитерористичний комітет РФ за бездіяльність.

"Також ми просимо витребувати довідки від податкових служб, які нам самим не вдається отримати, оскільки всі блокується", - заявив Трунов.

Цей позов став першим зверненням до суду постраждалих від березневих терактів в московському метро. При цьому адвокат підкреслив, що захисники потерпілих не мають ілюзій з приводу можливого завершення справи, оскільки за законом відшкодування збитків лежить не на державі, а на злочинцях.

"У законі написано, що платять терористи", - сказав Трунов.

Втім, за його словами, мало місце кілька прецедентів, коли Європейський суд з прав людини зобов'язував державу (зокрема, Туреччину та Великобританію) платити постраждалим від терактів громадянам.

"Я практично впевнений, що нам відмовлять, і після цього ми звернемося до Європейського суду", - заявив адвокат. На думку Трунова, якщо в Росії буде створений подібний прецедент, це допоможе розбиратися з подібними позовами і надалі.

Нагадаємо, вибухи в метро Москви сталися 29 березня на станціях "Луб'янка" і "Парк культури". Жертвами вибухів, які здійснили терористки-смертниці, стали 40 людей, майже 100 постраждали. Відповідальність за теракт взяли на себе кавказькі сепаратисти.

Читайте також:

ФСБ виявила базу організаторів терактів у московському метро

У Москві затримали підозрюваного у підготовці нових терактів в метро

Міліція заздалегідь знала про підготовку терактів у Москві

ВідеоМосковське метро підірвали у годину "пік"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: