Потужний спалах на Сонці вивів з ладу радіозв'язок у Китаї

Викид розпеченої плазми на короні Сонця найвищої категорії Х став причиною проблем з роботою електроніки і системами зв'язку в Китаї.

Найпотужніший спалах сонячного випромінювання за останні чотири роки дістався до Землі. Китайське метеорологічне управління повідомило, що на півдні країни розпочалися збої короткохвильового радіозв'язку.

За прогнозами астрономів і синоптиків, наслідки спалаху в атмосфері над Китаєм будуть відчуватися ще протягом трьох наступних днів.

Згідно з даними лабораторії сонячної динаміки NASA, спалах стався в південній півкулі Сонця, швидкість потоку сонячних частинок становить близько 900 кілометрів на секунду.

Цей спалах була викликаний виверженням категорії Х - тобто, найбільшим в системі класифікації вивержень розпеченої плазми на короні Сонця. Категорій всього буває п'ять: A, B, C, M і X. При цьому пік потужності кожного наступного класу в десять разів перевищує попередній.

Спалахи, які отримують статуси М і Х, можуть стати причиною серйозних магнітних бур на Землі, проблем з роботою електроніки і системами зв'язку. Водночас, за прогнозами вчених, попри силу і спрямованість викиду він не повинен призвести до наслідків глобального рівня.

Останній великий інцидент, пов'язаний з виходом з ладу устаткування в результаті спалаху на Сонці, був зафіксований в 1973 році. Тоді магнітна буря викликала масові відключення електроенергії в Канаді. Без світла залишилися близько 6 мільйонів людей в провінції Квебек.

Читайте також:

Над Землею спалахне "друге Сонце"

У 2012 році мільйони людей залишаться без мобільного зв'язку

Вчені знайшли дивну планету за межами Сонячної системи

Астероїд пролетів повз Землю та сильно змінив орбіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: