Потужний спалах на Сонці вивів з ладу радіозв'язок у Китаї

Викид розпеченої плазми на короні Сонця найвищої категорії Х став причиною проблем з роботою електроніки і системами зв'язку в Китаї.

Найпотужніший спалах сонячного випромінювання за останні чотири роки дістався до Землі. Китайське метеорологічне управління повідомило, що на півдні країни розпочалися збої короткохвильового радіозв'язку.

За прогнозами астрономів і синоптиків, наслідки спалаху в атмосфері над Китаєм будуть відчуватися ще протягом трьох наступних днів.

Згідно з даними лабораторії сонячної динаміки NASA, спалах стався в південній півкулі Сонця, швидкість потоку сонячних частинок становить близько 900 кілометрів на секунду.

Цей спалах була викликаний виверженням категорії Х - тобто, найбільшим в системі класифікації вивержень розпеченої плазми на короні Сонця. Категорій всього буває п'ять: A, B, C, M і X. При цьому пік потужності кожного наступного класу в десять разів перевищує попередній.

Спалахи, які отримують статуси М і Х, можуть стати причиною серйозних магнітних бур на Землі, проблем з роботою електроніки і системами зв'язку. Водночас, за прогнозами вчених, попри силу і спрямованість викиду він не повинен призвести до наслідків глобального рівня.

Останній великий інцидент, пов'язаний з виходом з ладу устаткування в результаті спалаху на Сонці, був зафіксований в 1973 році. Тоді магнітна буря викликала масові відключення електроенергії в Канаді. Без світла залишилися близько 6 мільйонів людей в провінції Квебек.

Читайте також:

Над Землею спалахне "друге Сонце"

У 2012 році мільйони людей залишаться без мобільного зв'язку

Вчені знайшли дивну планету за межами Сонячної системи

Астероїд пролетів повз Землю та сильно змінив орбіту

ВідеоНайпотужніший спалах сонячного випромінювання за останні 4 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: