Потяг з ядерними відходами прибув до Німеччини

Активістам не вдалося зупинити потяг з 123 тоннами ядерних відходів, оскільки його направили за іншим маршрутом.

Потяг з радіоактивними відходами, який йшов з Франції до Німеччини, перетнув кордон між країнами, незважаючи на акції екологів, які заблокували окремі ділянки залізниці.

Активістам не вдалося зупинити потяг з 123 тоннами ядерних відходів, тому що вони очікували його в районі французького прикордонного міста Лотербур, в той час як потяг був пущений за іншим маршрутом і перетнув кордон неподалік від Страсбурга.

Активісти-екологи стверджують, що кількість відходів є рекордною, сам потяг "в два рази небезпечніший, ніж Чорнобиль", а місце, де вони будуть зберігатися в Німеччині, недостатньо надійне.

Французьке підприємство Areva, яке організувало перевезення, ці заяви спростовує.

Тим часом раніше прихильникам екологічних рухів вдалося на деякий час перешкодити рух потяга з відходами. 5 листопада вони прикували себе до потяга і до залізничного полотна в місті Кан на північно-заході Франції. Склад був затриманий на кілька годин, після чого продовжив рух.

Через масові акцій протесту екологів потяг супроводжує вертоліт і велика кількість поліцейських. Зокрема, три вагони з 14 зайняті співробітниками поліції.

Потяг з радіоактивним вантажем направляється до німецького Горлебен. Спочатку ядерне паливо було використано для виробництва електроенергії, потім його відправили на переробку до Франції.

Читайте також:

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

Німеччина сплатила 425 тис. євро компенсації за "чорнобильських" кабанів

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: