Потяг з ядерними відходами прибув до Німеччини

Активістам не вдалося зупинити потяг з 123 тоннами ядерних відходів, оскільки його направили за іншим маршрутом.

Потяг з радіоактивними відходами, який йшов з Франції до Німеччини, перетнув кордон між країнами, незважаючи на акції екологів, які заблокували окремі ділянки залізниці.

Активістам не вдалося зупинити потяг з 123 тоннами ядерних відходів, тому що вони очікували його в районі французького прикордонного міста Лотербур, в той час як потяг був пущений за іншим маршрутом і перетнув кордон неподалік від Страсбурга.

Активісти-екологи стверджують, що кількість відходів є рекордною, сам потяг "в два рази небезпечніший, ніж Чорнобиль", а місце, де вони будуть зберігатися в Німеччині, недостатньо надійне.

Французьке підприємство Areva, яке організувало перевезення, ці заяви спростовує.

Тим часом раніше прихильникам екологічних рухів вдалося на деякий час перешкодити рух потяга з відходами. 5 листопада вони прикували себе до потяга і до залізничного полотна в місті Кан на північно-заході Франції. Склад був затриманий на кілька годин, після чого продовжив рух.

Через масові акцій протесту екологів потяг супроводжує вертоліт і велика кількість поліцейських. Зокрема, три вагони з 14 зайняті співробітниками поліції.

Потяг з радіоактивним вантажем направляється до німецького Горлебен. Спочатку ядерне паливо було використано для виробництва електроенергії, потім його відправили на переробку до Франції.

Читайте також:

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Рослини Чорнобиля створили собі "антирадіаційний щит"

Через Україну возитимуть російські і словацькі ядерні вантажі

Німеччина сплатила 425 тис. євро компенсації за "чорнобильських" кабанів

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

ВідеоПотяг з ядерними відходами прибув до Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: