Пов'язаний з Путіним аналітичний центр розробив план втручання у вибори в США - Reuters

Російський інститут стратегічних досліджень розробив два плани втручання у вибори.

Російський аналітичний центр, підконтрольний президенту РФ Володимиру Путіну, розробив план втручання у вибори президента США в 2016 році.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на трьох чинних і чотирьох колишніх американських посадовців.

За даними співрозмовників агентства, над планом кампанії по втручанню в американські вибори працював Російський інститут стратегічних досліджень, який очолюють відставні високопоставлені російські чиновники зовнішньої розвідки, призначені канцелярією Путіна.

У цьому інституті було створено два документи. Перший документ, розроблений у червні 2016 року, пропонував розпочати в соціальних мережах і підконтрольних Кремлю міжнародних ЗМІ пропагандистську кампанію, метою якої було спонукати американських виборців голосувати за кандидата з більш м'якою політикою щодо Росії.

У жовтні 2016 року був розроблений другий документ. Він пропонував замість кампанії в підтримку Дональда Трампа сконцентруватися на повідомленнях про можливі підтасовування на виборах і дискредитації Гілларі Клінтон.

Обидва документи розповсюджувалися "на вищих рівнях" російської влади, але не були адресовані конкретним людям або відомствам. Американські спецслужби отримали доступ до цих документів вже після виборів.

Повідомляється, що ці документи стали головним аргументом для адміністрації Барака Обами на користь того, що Росія організувала кампанію "фейкових новин" і кібератак з метою вплинути на вибори президента США.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков та прес-служба РІСД не відповіли на запити Reuters.

Нагадаємо, в кінці 2016 року США запровадили нові санкції проти Росії у зв'язку кібератаками, які вплинули на процес виборів президента США.

У списку санкцій — начальник Головного управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ) Ігор Коробів, його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гизунов та Ігор Костюков, а також хакери Білан Олексій та Євген Богачов.

Крім того, США видворили 35 російських дипломатів і їх сім'ї. Також влада США закрила дві російські дипмісії в Нью-Йорку та Меріленді через підозру в шпигунстві.

Раніше в ЦРУ заявили, що Росія навмисно здійснювала кібератаки під час виборчої гонки, щоб допомогти Дональду Трампу виграти вибори, а не для того, щоб підірвати довіру до виборчого процесу країни. У розвідці встановили особистості тих, хто був тісно пов'язаний з російським урядом та зливав WikiLeaks тисячі повідомлень демократів, включаючи пошту голови передвиборної кампанії Хілларі Клінтон.

ВідеоВтручання Росії в американські вибори можна вважати актом агресії

Залиште свій коментар