Повернення росіян до ПАРЄ. У РФ радіють, але повертати внески Раді Європи не поспішають

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кремль не розцінює рішення ПАРЄ як ознаку зміни погляду країн Європи на анексію Криму.

Росія хоче переконатися, що її права у ПАРЄ повністю відновили, і лише після цього готова повністю виплатити внески, які досі притримувала.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, пише Лента.

"Ми про це говорили неодноразово – повне відновлення прав, і ми будемо готові виплатити ті внески, які ми утримували через неприйнятне, дискримінаційне ставлення до делегації Федеральних Зборів Росії", - сказав він.

Водночас Лавров назвав ухвалення резолюції про російську делегацію "позитивним кроком".

Як передає ТАСС, про "позитив" каже й прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

"Що стосується повернення нашої делегації до ПАРЄ, ухвалення відповідної резолюції та напрями наших парламентаріїв, - це дуже позитивне явище, [до якого] можна ставитися тільки позитивно", - сказав представник Кремля.

Він вважає, що йдеться не про "дипломатичну перемогу", а про "перемогу здорового глузду". Пєсков вважає, що Парламентська асамблея Ради Європи не може повноцінно працювати без участі в ній російської делегації.

Речник Путіна також відреагував на критику занесення до складу російської делегації глави комітету Держдуми з міжнародних справ Леоніда Слуцького. Пєсков вважає, що для цього формату "делегація належна".

При цьому Кремль не розцінює рішення ПАРЄ як ознаку зміни погляду країн Європи на анексію Криму – втім, там сповнені "терпіння і рішучості", адже у європейських представників нібито "з'являються різні погляди щодо цього".

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

ВідеоУкраїнські депутати призупиняють участь у сесії ПАРЄ

Так делегація відреагувала на рішення Асамблеї повернути Росію. Під стінами Ради Європи сьогодні зранку зібралась маніфестація проти повернення Росії до ПАРЄ. Учасники акції тримають в руках прапори України та Грузії і закликають негайно скасувати учорашнє рішення.  

Українські депутати призупиняють участь у сесії ПАРЄ

Залиште свій коментар

Вибір редакції