Повернулась із Китаю і сама приїхала до лікарні. ЗМІ розкрили деталі першого випадку інфікування коронавірусом у Лондоні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До госпіталю пацієнтка приїхала у таксі Uber.

Жінка, яка стала першою хворою на китайський коронавірус у Лондоні, не викликала "швидку", а сама приїхала на таксі до відділення невідкладної допомоги. Вона розповіла медикам про свої симптоми і що нещодавно прилетіла з Китаю. І ті направили жінку в спеціальне відділення для перевірки на вірус.

Про це пише Sky News.

Інцидент стався у неділю, 9 лютого. Тоді жінка звернулася в університетську лікарню району Луїшем, де їй одразу медики видали захисну маску для обличчя та ушпиталили до спеціальної зони для перевірки на убивчу недугу. З'ясувалося також, що хворою є громадянка Китаю.

Результат аналізів 12 лютого підтвердив захворювання новим коронавірусом і пацієнтку перевели в спеціалізований центр у лікарні Святого Томаса в Лондоні. Увесь медичний персонал, який контактував із нею, перебуває наразі під наглядом. У госпіталі переконують, що інші пацієнти не контактували з жінкою, а тому у них немає ризику інфікуватися коронавірусом.

Чи перевіряли таксиста Uber, інформації поки немає. Разом з тим, у компанії кажуть, що після інциденту призупинили обліковий запис водія. У Міністерства охорони здоров'я Великої Британії зазначають, що наразі перебувають у контакті з Uber, і гарантують, що забезпечать водія інформацією, якщо він відчує нездужання в найближчі дні. Однак, у міністерстві розцінюють ризик інфікування водієм коронавірусом, як мінімальний.

"Оскільки поїздка тривала менш як 15 хвилин, водій не мав тісного постійного контакту з людиною і не вважається високим ризиком", - кажуть представники міністерства.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 145 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції