Повернули електричний стілець: США на федеральному рівні розширили дозволені способи страти злочинців

Повернули електричний стілець: США на федеральному рівні розширили дозволені способи страти злочинців

Повернули електричний стілець: США на федеральному рівні розширили дозволені способи страти злочинців

Фото: Associated Press

Водночас новообраний президент США демократ Джо Байден виступає проти смертної кари.

Уряд США на федеральному рівні розширив список дозволених способів страти засуджених на смерть злочинців. Так, окрім введення смертельної ін'єкції, дозволятимуться застосування отруйного газу чи електричного стільця, а також розстріл.

Про це йдеться в опублікованій у п'ятницю, 27 листопада, "Бюлетені федерального уряду" поправці до постанови про виконання покарання щодо засуджених на федеральному рівні злочинців-смертників.

Від 24 грудня засуджених до смертної кари можна буде страчувати будь-яким законним способом у тому штаті, де було ухвалено вирок.

Нинішнє керівництво міністерства юстиції США планує провести ще кілька страт злочинців на федеральному рівні до призначеної на 20 січня інавгурації обраного президентом Джо Байдена, передає інформагенція dpa.

Водночас сам Байден виступає проти смертної кари, тоді як чинний президент Дональ Трамп наполягав на відновленні виконання страт на федеральному рівні.

Хоча смертна кара застосовується в багатьох штатах США, із 2003 року на федеральному рівні не було приведено у виконання жодного смертного вироку.

Відтоді склалася ситуація, коли на федеральному рівні судді й далі оголошували смертні присуди, однак їх не виконували. Так тривало до липня цього року, коли у штаті Індіана в одній із федеральних в'язниць було страчено трьох засуджених введенням смертельної ін'єкції.

Упродовж 2020 році в США стратили 15 осіб, вісім з них - на федеральному рівні, уточнює dpa.

У США нині спостерігається тенденція рідшого застосування смертної кари. Це пов'язано не тільки зі зміною громадської думки щодо цього питання, а й із дедалі більшими труднощами щодо отримання необхідних складових смертельної ін'єкції. Крім того, ухвалення смертного присуду зазвичай призводить до тривалих і дорогих судових розглядів.

Нагадаємо, 14 липня у США стратили вбивцю Деніела Льюїса Лі – за кілька годин після дозволу Верховного суда. Це стало першою за 17 років смертної карою в країні на федеральному рівні. 

А в жовтні звинувачена за вбивство вагітної та викрадення дитини своєї жертви Ліза Монтгомері стала першою за понад 60 років засудженою до страти жінкою. 

У США вперше за 17 років стратили в’язня

У США вперше за 17 років стратили в’язня

Повʼязані теми:

Наступна публікація