Повінь в австралійському Брісбені досягла піку: будинки під водою, кількість жертв зростає

Незважаючи на те, що пік повені виявився приблизно майже на метр нижче, ніж прогнозувалося, підтоплена значна частина австралійського Брісбена, включаючи центр міста.

Вранці 13 січня рівень води в річці Брісбен піднявся на 4,46 метра, що значно менше від показника 1974 року, коли під час потужної повені цей показник становив 5,4 метра. У деяких районах Брісбена від будинків видно тільки дахи.

За офіційними даними, кількість жертв повені досягла 13 осіб. При цьому десятки людей числяться зниклими безвісти. Ситуація і раніше, складна. Хоча вода піднялася нижче, ніж прогнозувалося, влада каже, що положення залишається вкрай складним.

"Ситуація досі вкрай небезпечна. У нас тут тисячі людей, які прокинулися сьогодні вранці серед повної розрухи: хтось втратив будинок, хтось бізнес, а хтось і те, і інше", - заявила прем'єр штату Квінсленд Анна Блай.

Прем'єр попереджає, що багатьом мешканцям Брісбена доведеться побачити таке, чого вони раніше не бачили. Автомагістралі затоплені, залізні дороги знеструмлені, а каналізаційні стоки змішуються з дощовою водою.

Район Рокли в передмісті Брісбена знаходиться під трьома метрами води. Випадковий спостерігач може побачити там лише дахи будинків.

Підтоплені райони Уест-Енд, Тарінга і Індоропіллі. У багатьох магазинах міста почалися перебої з продуктами. Приблизно в 100 тисяч будинків залишились без електроенергії.

Незважаючи на стихію, аеропорт Брісбена абсолютно не постраждав і працює в звичайному режимі.

Очікується, що піковий рівень води в 4,6 метра протримається весь четвер і буде повільно знижуватися у вихідні.

Читайте також:

В Австралії велетенські хвилі змили місто: 72 людини зникли безвісти

Австралія потерпає від повеней

Повінь викликала нашестя крокодилів в Австралії

ВідеоПовінь в австралійському Брісбені досягла піку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: