Повітряний простір над Європою поки не планують закривати через вулкан

Не дивлячись на те, що від подальшого ходу виверження Грімсвотна протягом найближчих 48 годин існує ризик досягнення хмарою вулканічного попелу Північної Європи, повітряний простір поки не закриватимуть.

Європейська організація з контролю за повітряним простором "Євроконтроль" повідомила, що виверження вулкана Грімсвотн в Ісландії не вплине істотно на авіасполучення в Європі.

"Ніякого закриття повітряного простору сьогодні і завтра (в понеділок і вівторок) не очікується, за винятком повітряного простору та аеропортів Ісландії", - йдеться в повідомленні організації, яке цитує AFP.

Консультативний центр з вулканічного попелу (VAAC), проте, попереджає про те, що в залежності від подальшого ходу виверження Грімсвотна протягом найближчих 48 годин існує ризик досягнення хмарою вулканічного попелу Північної Європи.

Згідно з розрахунками британських метеорологів, хмара попелу до ночі вівторка утворює "підкову", яка одним кінцем стосуватиметься північних берегів Ірландії та Шотландії, пройде через південну частину Гренландії, через південь архіпелагу Шпіцберген досягне російського берега - острови Колгуєв і гирла річки Печори (республіка Комі).

Дим від вулкана Грімсвотн на південному сході Ісландії, який почав вивергатися в суботу, піднявся на висоту до 20 кілометрів. Через виверження південний схід Ісландії заволокло попелом.

Ісландські вулканологи раніше заявляли, що виверження вулкана триватиме, швидше за все, кілька днів або тижнів і не призведе до Всеєвропейського авіаційного колапсу, як це сталося навесні 2010 року під час виверження іншого вулкана Ейяфьяллаєкуль.

Вулканічний попіл представляє собою серйозну загрозу для літаків, оскільки його частинки, потрапляючи в реактивні двигуни, можуть швидко виводити їх з ладу. Однак Грімсвотн викидає попіл, частинки якого значно більші - вони швидше будуть осідати на землю і менше затримуватися в атмосфері.

Читайте також:

Норвегія і Гренландія заборонили польоти через виверження вулкана

Попіл від вулкана Грімcвотн досяг Норвегії, Ісландія покрита сажею

Вулканічний попіл з Ісландії знову може накрити частину Європи

ВідеоПовітряний простір над Європою поки не планують закривати через вулкан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: