Повна тезка терористки-вчительки підривалася в Москві сім років тому

Російські блогери помітили дивний збіг: терористка Марьям Шаріпова, котра влаштувала вибух на станції метро Луб`янка, - повна тезка смертниці, що підірвалася сім років тому на рок-фестивалі в Москві.

Шахідки. Вибух у метро в Москві
Life News
Марьям Шаріпова вже підривала себе в Росії, стверджують блогери
Терористка-смертниця на ім'я Марьям Шаріпова - повна тезка жінки, що влаштувала вибух 29 березня в московському метро - підірвала себе в 2003 році на рок-фестивалі "Крила" на Тушинському аеродромі.

Даний факт співпадіння виявили блогери, проте вони сумніваються, що це простий збіг: на думку критиків, спецслужби повторюються, оскільки самі вигадують імена терористок.

Роман Доброхотов, російський громадський діяч і член "Солідарності", у своєму ЖЖ написав: "Я не знав, що шахідки бувають багаторазовими. Ви вірите в такі збіги? Такими темпами до 2025 року Марьям Шаріпова вступить до" Єдиної Росії "за сумою заслуг" .

Користувач під ніком vladius_osso припустив наступний розвиток подій у майбутньому: "2012 рік. Після вибуху на Червоній площі, здійсненого терористкою-смертницею Марьям Шаріповою, президент Росії Володимир Путін заявив, що випарить терористів з очисних споруд".

У 2003 році ім'я Марьям Шаріпова спливло лише після арешту ще однієї терористки Зареми Мухожаевої, яку затримали з сумкою вибухівки в центрі Москви.

Мухожаєва розповіла про існування в підмосковному селищі Толстопальцево бази терористів, де вона і жила разом з Шаріповою і ще однієї смертницею, котрі підірвали себе тоді на рок-фестивалі. Базу правоохоронні органи дійсно виявили і навіть вилучили готові "пояси шахідів".

З іншими смертницями Мухожаєвій вдалося поспілкуватися недовго. Про Шаріпову вона відгукувалася як про більш переконану з двох терористок. 5 липня 2003 року Шаріпову та її спільницю Еліхаджіеву відвезли в Тушино, а 9 липня сама Мухожаєва повинна була привести в дію вибуховий пристрій.

У липні 2003 року на підмосковному аеродромі "Тушино", де проходив рок-фестиваль, підірвали себе дві терористки-смертниці: Маріам Шаріпова і Зуліхан Еліхаджієва. Загинуло 16 людей, включаючи терористок, 57 були поранені. Відповідальність за організацію теракту узяв за себе Шаміль Басаєв.

Нагадаємо, що днями російський Національний антитерористичний комітет оголосив про те, що остаточно встановлена особа терористки, котра підірвала себе на станції "Луб'янка" 29 березня.

Нею виявилася, за версією комітету, уродженка села Балаханім Унцукульского району Дагестану Марьям Шаріпова, яка працювала вчителькою інформатики в місцевій школі. Ці дані були отримані за підсумками аналізу ДНК, взятої у її батьків, і дав позитивний результат.

Два вибухи в московському метро сталися 29 березня. У 07:57 вибуховий пристрій спрацював на станції "Луб'янка". Загинуло 24 людини.

Приблизно через 40 хвилин, в 08:36 друга смертниця підірвала пояс з вибухівкою на станції метро "Парк культури". Загинуло 13 пасажирів.

Пізніше кількість загиблих зросла до 40 людей. Під час вибуху постраждала 121 людина. Спецслужби встановили імена організаторів, шукають їх помічників.

Хроніку терактів у московському метро, а також фото- та відеоматеріали дивіться тут.

Читайте також:

Смертниці, які підірвали московське метро, були подругами

Відповідальність за теракт в Москві поклали на чоловіка смертниці

Терористку-вчительку привів у метро рідний брат

ФСБ підтвердила особи смертниць, які скоїли вибухи в Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: