Повстанці почали штурм одного з головних оплотів Каддафі

Лівійські повстанці почали штурм міста Бані-Валід, до якого, за умовами угоди вони не мали права входити до 10 вересня.

Прихильники Національної перехідної ради ввечері в п'ятницю, 9 вересня, почали штурм міста Бані-Валід, який вважається одним з головних оплотів Муаммара Каддафі.

Раніше передбачалося, що Бані-Валід буде зданий силам повстанців без бою. Відповідна домовленість між владою Бані-Валіда та представниками НПР була досягнута 6 вересня.

За умовами угоди, повстанці не мали входити в Бані-Валід і ще три населених пункти, що знаходяться під контролем прихильників Каддафі, до 10 вересня.

Однак, як оголосили увечері 9 вересня представники НПР, Бані-Валід все-таки було вирішено взяти штурмом після того, як на підступах до міста прихильники Каддафі обстріляли підрозділи повстанців.

Повністю взяти Бані-Валід під свій контроль повстанці розраховують протягом найближчих годин.

На території Бані-Валіда, як повідомлялося раніше, можуть ховатися високопоставлені представники адміністрації Муаммара Каддафі, в тому числі його син Сейф аль-Іслам і офіційний представник поваленого уряду Муса Ібрагім.

Деякий час вважалося, що і сам Каддафі перебуває в Бані-Валіде. Проте кілька днів тому повстанці заявили, що Муаммар Каддафі, ймовірно, переховується десь на півдні країни.

Громадянська війна в Лівії триває з лютого 2011 року. За шість місяців загинули, за попередніми даними, щонайменше 50 тисяч людей. На боці революціонерів з березня виступає міжнародна коаліція на чолі з НАТО.

Країни Західної Європи та США на виконання резолюції Радбезу ООН про "забезпечення безпольотної зони над Лівією" направили туди свої авіаційні сили, які надали повстанцям серйозну допомогу з повітря.

Читайте також:

Інтерпол видав ордер на арешт Каддафі

Який Каддафі вдома: грається з онуками і влаштовує сімейні обіди

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

Лівійські повстанці вирішили розстріляти Каддафі

Колишня медсестра Каддафі: в Україні жити гірше, ніж у Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: