Повстанці розгромили і пограбували резиденцію Каддафі

В резиденції лівійського лідера повстанці пограли у футбол головою Каддафі і розібрали золоті речі.

Сотні повстанців влаштували розгром у резиденції Муаммара Каддафі, яку вони захопили кілька годин тому. Відповідні кадри розповсюдив телеканал Sky News.

Репортерам вдалося зняти, як, святкуючи перемогу над режимом, вони розбили золоту статую лідера джамахирії, відтяли у скульптури голову і ганяли її як м'яча. Крім того, повстанці спробували вирвати з кулака статуї американський літак, який символізував перевагу Лівії над США.

Переможці підпалили бедуїнський намет, в якому Каддафі приймав високих гостей.

Також повстанці вилучили позолочену гвинтівку, золотий візок для гри в гольф і багато інших речей Каддафі.

Тим часом місцезнаходження самого Каддафі залишається невідомим. Представник повстанців Ахмед Омар Бані повідомив AFP, що в резиденції не виявилося ні лівійського лідера, ні його синів. Раніше повідомлялося, що під резиденцією виявили система тунелів, яка, можливо, дозволила Каддафі залишити Тріполі.

Ще один представник повстанців Фатхі Тербель висловив упевненість, що Каддафі перебуває поза межами лівійської столиці.

Як повідомляє Reuters, повстанці заявляють про те, що вони виграли битву за Тріполі, а їх противники "бігли, як щури". Переможці святкують повалення Каддафі стріляниною в повітря. За даними AFP, представник бунтівників Махмуд Джібріль, виступаючи з прес-конференцією, пообіцяв негайно розпочати в оновленій Лівії політичні реформи.

Тим часом повстанці тріумфують і в інших регіонах країни. За даними Reuters, їм вдалося захопити важливий нафтовий порт Рас-ель-Лануф. Сили Каддафі відступають убік його рідного міста - Сирта.

Як повідомлялося, рано вранці 23 серпня до журналістів вийшов син лівійського лідера Сейф аль-Іслам Каддафі і заявив, що його батько Тріполі не залишав. Крім того, він запевнив ЗМІ, що столиця як і раніше перебуває під контролем влади і в місті "все гаразд".

Наступ повстанців на Тріполі розпочався 20 серпня. До ночі 22 серпня їм вдалося зайняти більшу частину лівійської столиці. Зокрема, вони захопили центральну площу міста і державне телебачення.

Представник режиму Каддафі повідомив, що з обох сторін під час штурму загинуло близько 1300 людей. Повстанці не називають точних цифр, але теж кажуть про сотні вбитих.

Читайте також:

Аеропорт Тріполі захоплений повстанцями

Син Каддафі втік з-під арешту

Бригада, яка забезпечувала безпеку Каддафі, капітулювала

Лівійські повстанці захопили Тріполі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: