Повстанці відкрили новий фронт на півдні Лівії

Раніше боїв на південному заході Лівії не велося, цей віддалений регіон країни вважався повністю підконтрольним правлячому режиму.

Загін лівійських повстанців зробив рейд через пустелю з південно-східних районів країни до південно-західних і зайняв там вже кілька населених пунктів.

Оскільки всі основні сили урядової армії сконцентровані на інших фронтах - у Бреги, Місурати і в Західних Горах, повстанці практично без бою зайняли прикордонний перехід Туммім на кордоні з Нігером. Потім, у міру просування на північ, вони послідовно оволоділи напівпорожньою військовою базою "Аль-Вих", селом Аль-Катрун і підійшли до містечка Тарагін - батьківщини багатьох близьких сподвижників Муаммара Каддафі, включаючи главу його секретаріату Башира Салаха.

У цього міста повстанці зустріли опір, тому не стали намагатися взяти його, а просто обійшли з правого флангу і просунулися до села Умм аль-Араніб. Таким чином загін опозиціонерів виявився в приблизно ста кілометрах від головної мети своєї вилазки - міста Сабха. Між двома населеними пунктами лежить гола пустеля.

Сабха має важливе стратегічне значення, оскільки саме туди із сусідніх Нігеру, Чаду та Алжиру звозиться імпортне паливо, продовольство і озброєння. З Сабхи товари, пальне та обладнання з широкого шосе відправляється на північ - спочатку в Гарьян, а звідти - в Сирт і Тріполі.

Взяти місто з населенням близько 130 тисяч чоловік загону з декількох сотень повстанців на шістдесяти позашляховиках буде важко, проте вони зможуть порушити сполучення на дорогах, що ведуть до нього.

Для відновлення постачання своїх сил лівійський уряд буде змушений відкликати з інших фронтів значні сили, щоб задіяти їх у конвоювання вантажів, що прямують від кордонів до Сабхи.

Головні битви ведуться зараз на сході, де повстанці намагаються зайняти місто Брега і в центрі, де вони ж почали наступ на сусіднє з Місуратою місто Злитен.

Читайте також:

США заявили про готовність надати притулок Каддафі

Західні ЗМІ: зброю для лівійських повстанців перевозили на круїзних кораблях

Лівійські повстанці штурмують стратегічно важливий порт Брега

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: