Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Забороняли рухатися та вставати з місця. Українки розповіли, як і чому опинились за ґратами у Китаї

Українські заробітчанки перебували у китайській в'язниці через нелегальну роботу.

Українки з Дніпропетровщини Аліна Іванова та Анжела Седлецька 11 місяців тому у віці 20 років вирушили працювати до Китаю. Проте замість заробітків дівчата опинилися за ґратами у суворій в'язниці та вимушені були виплатити штраф.

Українські заробітчанки розповіли ТСН.ua про те, чому потрапили до в’язниці, в яких умовах їх утримували і як не потрапити на гачок.

Як розповіла Аліна Іванова, вона зі своєю подругою вирушила до КНР на роботу 11 місяців тому, але 6,5 місяця провели за ґратами у місті Веньчжоу провінції Чжецзян. Дівчата повернулись додому лише наприкінці серпня цього року. Українки виїхали на роботу "через знайомих". 

"Повернулися додому два тижні тому, 26 серпня ми були депортовані. 11 лютого нас арештували у цьому ж місті за нелегальну роботу", — розповіла вона.

За словами українки, у їхній справі фігурували 13 людей, п'ятеро яких були з України. Спочатку затриманих тримали у в'язниці за адміністративне правопорушення, а потім оголосили підозру у незаконному перетині державного кордону і перевели до слідчого ізолятору з суворішими умовами.

Українки заробітчанки Китай
Аліна Іванова та Анжела Седлецька протягом п'яти місяців працювали в Китаї

"Виявилося, що наш роботодавець зробив нелегальні візи. Все оплачував наш бос. Він, власне, сам спілкувався з агентами, які мали свою компанію в Гонконзі. Вони просто приносили нам запрошення, з якими ми самі йшли в поліцейський відділок на кордоні, де нам ці візи ставили. Ця фірма працювала чотири роки. Тисячі людей з України та Росії робили візи через цих людей. Ніколи ні в кого не було ніяких проблем. Але ми потрапили в інше місто, де імміграційна служба забрала наші паспорти. Дев'ять днів вони обіцяли повернути документи за грошову винагороду", — зазначила Іванова.

"Після цього нас без усіляких пояснень привезли у в'язницю. За клопотанням українського посольства нам надали адвокатів, потім був суд, який присудив шість місяців 15 діб в'язниці та штраф розміром 2000 юаней з кожної особи (близько 300 долларів). Наше посольство спільно з нашою родиною заплатило ці кошти і потім нас депортували. Ми були першими іноземками, затриманими у кримінальній справі в цьому місті", — додала вона.

"Ми з самого початку знали, що їдемо туди працювати нелегально, але ми не раз уже працювали на цій роботі, неодноразово спілкувалися з поліцією та жодних проблем не було", — повідомила українка, яка додала, що у Піднебесній була ухвалена низка законів, що посилюють контроль над нелегальною трудовою міграцією.

"В обох в’язницях не було іноземців. Ми сиділи у відділі за адміністративні правопорушення, де зазвичай перебувають до місяця — ми ж там були два місяці. Там умови були відносно легкі, у камері нас було від 6 до 8 людей. Однак потім нас перевели у місце, де були дуже жорстокі правила. У кімнаті нас було від 11 до 16 людей, подекуди правилами заборонялося рухатися, вставати з місця, говорити можна тільки одну годину на добу лише на вулиці, не можна присідати, тримати руки у кишенях, складати руки на грудях і тому подібне. Уночі чергування 2,5 години — треба стояти і не рухатися весь цей час. З їжі лише рис, все інше потрібно було купувати, навіть засоби особистої гігієни", — розповіла заробітчанка.

Перебування у в’язниці було вкрай важким навіть при тому, що до них як до іноземок ставилися краще, ніж до китаянок — вчасно надавали медичну допомогу, постійно питали про самопочуття. До того ж складнощі ситуації додавало те, що одиниці там знають англійську мову.

"Спочатку нічого не пояснювали, не давали спілкуватися з рідними та ігнорували будь-які прохання. Були випадки, коли наше посольство зверталось до Пекіну з вимогами про зустріч з нами. Під час зустрічей з посольством постійно були присутні перекладачі, які контролювали все, що ми говоримо. Іноді змушували говорити з посольством лише англійською", — розповіла Іванова.

Дівчина також додала, що ця подія у її житті стала переламним випробуванням, тому повертатися на подібні заробітки поки не планує.

Своєю чергою, у посольстві України в Китаї ТСН.ua підвердили факти події та зазначили, що проблеми з заробітчанами у Китаї виникають час від часу.

"Проблеми дійсно іноді виникають, тому ми усіляко намагаємося інформувати українців про трудове право в КНР. На нашому сайті є поради про те, чим небезпечна нелегальна робота у країні", — повідомили у посольстві.

Нагадаємо, раніше у Китаї кілька місяців утримували у нелюдських умовах у в'язниці міста Венчжоу українських танцівниць

Залиште свій коментар

Вибір редакції