Позбавляти громадянства і саджати за відмову "стукати": у РФ готуються посилити антитерористичні закони

24 червня Держдума може проголосувати за "пакет Ярової".

У п'ятницю, 24 червня, Держдума РФ може ухвалити "антитерористичний" пакет законів, внесений депутатом Держдуми Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим (так званий "пакет Ярової").

Законодавчі ініціативи передбачають розширення повноважень держави, посилення контролю над жителями країни і обмеження прав громадян, пише "Медуза".

Так, "пакет Ярової" передбачає, що влада зможуть позбавляти людей російського громадянства за деякі злочини терористичної та екстремістської спрямованості. У списку цих злочинів є, наприклад, стаття за заклики до сепаратизму або за збудження ненависті і ворожнечі – остання одна з тих, за якими можна сісти за перепост картинки у соціальній мережі. Також громадянства можуть позбавити за роботу в міжнародних організаціях, у яких не представлена Росія. Однак паспорт можуть забрати лише у тих, у кого є громадянство іншої країни або гарантія, що вони його отримають.

Ще один пункт антитерористичних нововведень – позбавлення громадянства або кримінальний термін за відмову доносити.

У Кримінальний Кодекс РФ вноситься нова стаття (205.6) називається "неповідомлення про злочин". За нею будуть притягати до відповідальності тих, хто не повідомив правоохоронним органам про злочини, які готуються, – від міжнародного тероризму до збройного заколоту проти територіальної цілісності Росії.

Від відповідальності за статтею звільняються люди, які не стали повідомляти про підготовку і вчинення злочину їхнім чоловіком, дружиною або близьким родичем.

Крім того, в Росії вводять ще одну статтю, за якою можна садити за пости в соцмережах. Заклики до терористичної діяльності і виправдання тероризму в інтернеті прирівнюються до таких закликів у засобах масової інформації. Максимальне покарання — сім років позбавлення волі і позбавлення громадянства.

Також законодавці пропонують засудженим за тероризм і перепости екстремістських матеріалів в Мережі забороняти виїзд з країни.

Ще один пункт - оператори будуть зберігати місяцями записи телефонних дзвінків і все листування користувачів. Співробітники силових відомств зможуть вивчати ці дані. Зашифроване листування теж зможуть читати.

Вводяться також посилення в релігійній сфері. Проповідувати тепер зможуть тільки представники зареєстрованих організацій у спеціально відведених місцях. Деякі ідеї проповідувати заборонять – наприклад ті, які закликають до екстремізму, змушують людей відмовлятися від медичної допомоги, віддавати своє майно релігійній організації та інших. За порушення передбачені адміністративні штрафи — в тому числі великі, до мільйона рублів.

У Кримінальному кодексі РФ з'явиться нова стаття — "Акт міжнародного тероризму". За нею будуть судити тих, кого звинуватять у скоєнні теракту за межами Росії, в результаті якого загинули або постраждали російські громадяни, а також тих, хто фінансує підготовку терактів. В якості покарання стаття допускає довічний термін позбавлення волі.

Законопроект також пропонує внести поправку, яка зобов'яже співробітників пошти стежити за тим, щоб у посилках не було нічого забороненого. У список заборонених для пересилання входять: гроші, зброя, наркотики, отрути, швидкопсувні продукти і речовини, які можуть зашкодити співробітникам пошти або пошкодити інші посилки. Перевіряти посилки пропонується за допомогою рентгену, металошукачів та інших подібних пристроїв. В існуючому законі прописано, що співробітники можуть затримувати і навіть знищувати посилки з забороненими предметами.

Новий закон значно розширює перелік статей, за якими можна судити підлітків, які досягли 14-річного віку. З цього віку тепер можна судити за міжнародний тероризм, за участь у терористичних організаціях, за участь у масових заворушеннях, за посягання на життя державного і громадського діяча, а також за викрадення літака, поїзда або водного транспорту.

Крім того, "антитерористичний пакет" вводить відповідальність для 14-річних за неповідомлення про злочин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: