Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пожежа у Нотр-Дамі: архітектори назвали проблеми, з якими можуть стикнутися під час реставрації

Відсутність потрібної деревини може затягнути відновлення собору.

У Франції збирають кошти на реконструкції собору Паризької Богоматері, у якому 15 квітня сталася пожежа.  Утім, гроші – чи не єдина проблема. Головною проблемою реставрації може стати старовинна деревина, йдеться у ТСН.19:30.

Відсутність дерева може стати проблемою під час відновлення Нотр-Даму. Те, що вціліло, закріплюють за допомогою спеціальної деревини - 20-метрові цільні балки везуть із Бельгії. Під час пожежі знищено дерев'яну основу, на яку спирався шпиль собору. Вона фактично містила в собі цілий середньовічний дубовий гай. Велика частина балок, встановлених іще 1222 року, лишалась у храмі й донині.

ВідеоІнтернет-шахраї намагаються нажитися на реконструкції Нотр-Даму

В одному з найпопулярніших світових Інтернет-магазинів з'явилися пропозиції залишків собору, коли він ще тлів. А от офіційні фонди, що збирають гроші на реконструкцію, закликають меценатів бути пильними і нічого не переказувати на сумнівні сайти. Про всі тонкощі реконструкції французької святині - у сюжеті.  

Інтернет-шахраї намагаються нажитися на реконструкції Нотр-Даму

Перед архітекторами постало завдання, як їх відновити. "У світі більше немає стільки дерев такого розміру", - каже Ендрю Сміт.

Французькі ЗМІ пишуть, що знайти дерева для собору таки можливо. У країні є дуби потрібного розміру. Утім, навіть якщо їх дозволять зрубати і використати для реконструкції, процес сушіння дерева може бути тривалим і затягнути відновлення Нотр-Даму. Найдревнішим дубам, які ростуть у французьких лісах, 450 років, кажуть архітектори.

Як вирішити проблему, використовувати дерево чи сучасні матеріали, думатимуть усією країною. Влада Франції вже оголосила міжнародний конкурс для архітекторів, які відновлюватимуть шпиль собору. Це вже не перша реконструкція для Нотр-Даму, розповідає українська письменниця Ірена Карпа. 19-го сторіччя костел оновили і тоді з'явилися шпиль і знамениті ґаргульї.

Натомість інтернет-шахраї вже намагаються нажитися на пожежі у соборі Паризької Богоматері. В  одному з найпопулярніших світових інтернет-магазинів з'явилися пропозиції залишків храму, коли він іще тлів. Натомість офіційні фонди збирають гроші на реконструкцію.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції