Собор Паризької Богоматері: головне про важливу архітектурну пам’ятку, котру може знищити вогонь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Історія храму налічує понад 800 років.

Пожежа 15 квітня 2019 року поставила під сумнів існування однієї з найвідоміших споруд у Парижі, Франції та світі загалом – собору Паризької Богоматері. Французи називають цей храм Notre-Dame de Paris.

Храм розташований на східній частині острову Сіте і є кафедральним для католицького архієпископа Парижа. Теперішня споруда є однією з перших взірців готичного стилю архітектури в Європі. Собор збудовано протягом 1163-1345 років. Його висота – 35 метрів, завдовжки споруда має 130 м, завширшки – 48 м, дзвіниці сягають 69 метрів. Вага дзвону Емануель на південній вежі – 15 тон. Храм міг вмістити одночасно 9 тисяч відвідувачів.

ВідеоУ Парижі горить Собор Паризької Богоматері

Вогонь спалахнув на даху, дим здіймається на кілька десятків метрів. У мережах свідки діляться відео. Чи є жертви та потерпілі, поки що невідомо. Так само достеменно наразі ніхто не може назвати причини займання.  

У Парижі горить Собор Паризької Богоматері

На думку археологів, цей собор зведено на місці ранньохристиянського храму IV століття, котрий було присвячено святому Стефану. Він був першим християнською церквою в Парижі. У фундаменті теперішньої споруди використане каміння з собору каролінгів, який стояв на цьому ж місці і зазнав нищівної пожежі в 857 році.

Протягом історії Франції теперішній храм був місцем важливих подій, зокрема: відкриття першого парламенту Франції – Генеральних Штатів (1302 рік), початку реабілітаційного суду Жанни д’Арк (1456 рік), вінчання Генріха Наварського і Маргарити де Валуа (1572 рік), коронації Наполеона Бонапарта (1804 рік) тощо.

Фотогалерея Нотр-Дам у вогні. Світ приголомшили фото руйнівної пожежі символу Парижа (10 фото)

Французька революція 1789 року поставила під сумнів існування храму – його погрожував знищити Робесп’єр, який вимагав від парижан викупу за збереження "твердині мракобісся". У соборі революціонери влаштували "храм розуму" та знищили чимало його оздоблення. Всесвітній славі храмові посприяв роман Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері", котрий вийшов друком у 1831 році. У передмові до першого видання письменник зізнався, що його метою було "надихнути націю на любов до нашої архітектури".

Нотр-Дам нині належить державі, католицька церква має право звершувати в ньому богослужіння. У 2013 році Париж відзначав 850-річчя собору. У храмі зберігається одна з великих святинь католицької церкви – терновий вінок Ісуса Христа, котрий було придбано королем Франції Людовиком IX у візантійського імператора в 1238 році. Щороку Нотр-Дам відвідують 14 млн туристів з усього світу. Втім, фахівці неодноразово наголошували, що він потребує серйозної реставрації, а на роботи слід витратити близько 100 млн євро.

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній із найвідоміших пам’яток Франції – соборі Паризької Богоматері. Очевидці та медіа швидко почали публікувати з місця події численні фото та відео. Президент США Дональд Трамп вжахнувся масштабами трагедії та порадив боротися з полум’ям за допомогою пожежних вертольотів. Головний архітектор з питань збереження історичних пам'яток Філіп Вільньов зізнався, що плаче від події, котру назвав катастрофою. У соборі через масштабну пожежу обвалився дах і шпиль.  Із вогнем борються близько 400 пожежників. 

Собор Паризької Богоматері, Нотр-Дам, Париж, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції