Познайомившись з амазонським племенем, місіонер став атеїстом

Познайомившись з амазонським племенем, місіонер став атеїстом

Познайомившись з амазонським племенем, місіонер став атеїстом / Фото: Standart

Індіанці практично не знайомі з турботами і страхами, які бентежать більшість населення нашої планети. Це дуже щасливий народ. Такі люди не потребують Бога, вважає місіонер.

Познайомившись з племенем піраха, що живе в джунглях Бразилії, християнський місіонер Деніел Еверетт став атеїстом.

Про це пише австрійська газета Der Standart.

Плем'я живе в районі річки Майси, притоки Амазонки. Саме завдяки американцеві воно і набуло популярність.

Вперше Еверетт зустрівся з піраха в 1977 році. Щоб донести до тубільців слово Боже, він почав вчити їхню мову і дуже швидко досяг значних успіхів. Але чим глибше виявлялися його пізнання, тим сильніше він дивувався. У порівнянні з мовами Заходу мова піраха здається "більш ніж дивною".

У цій мові "відсутні елементи, без яких ефективна комунікація здається неможливою". Вражаюче, але піраха не знають цифр, також в їхній мові немає чіткої відмінності між єдиним і множинним числом.

Даний феномен Еверетт пояснює тим, що піраха живуть "тут і зараз". Їхнє мислення і відчуття орієнтується на безпосередні переживання. Те, чого вони не бачать самі або не чують від очевидців, для них не існує. Минуле для них також не має практично ніякого значення.

До того ж народу піраха не відома приватна власність. Піраха не роблять запасів: виловлена риба, мисливське добування або зібрані плоди завжди з'їдаються відразу. Ніякого зберігання і ніяких планів на майбутнє.

Можна вважати народ піраха примітивним, але Еверетт наполягає на іншій точці зору. Оскільки культура цього племені по суті обмежується сьогоднішнім днем і тим корисним, що вони мають, піраха практично не знайомі з турботами і страхами, які бентежать більшість населення нашої планети. Це дуже щасливий народ. Такі люди не потребують Бога.

Денієль Еверетт написав про піраха книгу і назвав її "Найщасливіший народ світу: сім років в Амазонії в індіанців піраха".

Читайте також:

Кемерон зніме 3D-фільм про індіанців Амазонки

Британець першим у світі пройшов уздовж русла Амазонки

Амазонка найдовша і найбільша?

Повʼязані теми:

Наступна публікація