Працівники Hyundai у Чехії страйкують через рабські умови праці

Чехи невдоволені умовами праці, які багато хто називає рабськими.

Філія корейського автовиробника Hyundai, що в Ношовіцах у Чехії, оголосила 7 листопада стан страйкової готовності. Ситуація на заводі напружена ще з минулого тижня, коли робітники на годину зупинили конвеєр.

Чехи невдоволені умовами праці, які багато хто називає рабськими. Адміністрація корейської філії не зважає на критику і систематично погрожує звільнити "бунтівників", на місце яких може взяти сотні інших.

Стан страйкової готовності оголошено з огляду на те, що керівництво відмовилися обговорювати профспілкові вимоги. Основною серед них була – не зловживати безпідставно понаднормовою працею й відповідно оплачувати кожну зайву годину. Сьогодні позиція профспілки виглядає більш твердо: виплатити премії усім, хто торік працював понад норму, і не вживати жодних заходів проти чотирьохсот складальників, які вдалися до несанкціонованого страйку.

На думку адміністрації заводу, понаднормова праця – явище позитивне, оскільки свідчить про те, що попит на автомобілі збільшується, а годинна зупинка конвеєру – порушення виробничої дисципліни.

Фабрику в Ношовіцах Hyundai відкрив відносно недавно, в листопаді 2008 року. Загалом на ній працюють три тисячі людей. За планами, на цьому виробництві мають випускати 200 тисяч автомобілів щорічно. У Чехії, як і в сусідній Словаччині, автомобільна промисловість відіграє ключову роль для економіки. Статистично, ці країни належать до європейських лідерів щодо кількості вироблених автомобілів на душу населення.

Читайте також:

Працівники в'язниць Великобританії оголосили страйк

Пілоти Finnair оголосили страйк: понад 200 рейсів скасовано

Через страйк медійників Греція залишилася без новин

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: