Працівники Пентагону - терористи?

Влада США запідозрили більше 450 працівників Пентагону в тероризмі, повідомляє місцеве радіо.

Влада США запідозрила в причетності до тероризму 455 працівників Пентагону, повідомило Національне громадське радіо США.

Відома американська правозахисна організація Союз цивільних свобод США (ACLU) оголосила в неділю, що одержала через суд документи, що свідчать про те, що міністерство оборони оформило відносно сотень своїх співробітників так звані "листи національної безпеки". Це секретний документ, що дозволяє американським спецслужбам без санкції суду збір конфіденційних відомостей, зокрема фінансових, про підозрюваних у здійсненні злочинів людях.

Пентагон
AFP
Влада США запідозрила в причетності до тероризму 455 працівників Пентагону
При цьому громадянам, відносно яких оформлені такі "листи", заборонено про це розголошувати інформацію, ідеться в заяві для преси, розповсюдженій ACLU.

Національне громадське радіо у зв'язку з цим звернулося за офіційними роз'ясненнями в американське військове відомство, яке підтвердило радіостанції, що "листи національній безпеки були випущені відносно їх власних співробітників, якими могли бути цивільні працівники Пентагону, військовослужбовці або контрактники".

"Це означає, що з 2002 року у міністерства оборони США були причини підозрювати 455 своїх співробітників у зв'язках із тероризмом," - повідомила в ефірі радіостанції журналістка Діна Темпл-Растон, яка веде власне розслідування у зв'язку з документами, одержаними ACLU.

У заяві для ЗМІ виконавчий директор ACLU Ентоні Ромеро заявив, що "необмежені повноваження адміністрації Буша знову привели до спотворень і порушень цивільних свобод".

При цьому союз заявив, що документи підтверджують участь американських військових у стеженні за американськими громадянами всередині країни.

"Розширена участь військових у зборі розвіданих усередині країни викликає тривогу. Ці документи розкривають, що військові дістають доступ до даних усередині США - таємно і без належного контролю," - заявила представник здійснюваної ACLU програми з національної безпеки, адвокат Мелісса Гудман.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: