Правляча коаліція Нідерландів розпалася через війну в Афганістані

Коаліція двох найбільших партій розкололася через питання про виведення військ з Афганістану. Дострокові вибори в Нідерландах неминучі, вважають аналітики.

Коаліція, укладена три роки тому між найбільшими політичними партіями Нідерландів для формування уряду, розкололася через суперечку про необхідність продовження мандату голландського контингенту в Афганістані.

Про це повідомив прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде. На думку аналітиків, такий сценарій робить дострокові вибори (за рік до чергових) практично неминучими.

Християнсько-демократична партія на чолі з прем'єром розглядала прохання НАТО залишити війська в Афганістані принаймні до серпня 2011 року, а друга за величиною Партія праці виступала за виведення контингенту в 2010 році.

За результатами 16-годинних переговорів у ніч з 19 на 20 лютого представники двох партій не змогли досягти консенсусу і Партія праці вирішила залишити коаліційний уряд, що фактично зробить його недієздатним.

Аналогічна криза сталася у Нідерландах у 2006 році: у червні Ян Петер Балкененде, який також працював на посаді прем'єра, заявив, що має намір розпустити свій кабінет.

Тоді Соціально-ліберальна партія Демократи-66 (Д66), названа так за роком свого створення (1966 р.), вийшла з урядової коаліції після того, як Балкененде відмовився звільнити міністра з питань імміграції Риту Вердонк.

Трохи менше двох тисяч голландських військових служать в провінції Урузган на півдні Афганістану з 2006 року, з того часу загинула 21 людина. Термін перебування контингенту в Афганістані вже був продовжений одного разу: військовослужбовці повинні були повернутися на батьківщину в 2008 році, однак ні одна держава-учасник НАТО не запропонувало їм заміни.

Читайте також:

Україна відзначила річницю виведення радянських військ з Афганістану

Таліби запросили ЗМІ в Афганістан, щоб показати провал операції НАТО

Під час операції НАТО в Афганістані загинули 12 мирних мешканців
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: