Правляча партія Португалії програла вибори

Після обробки 80% бюлетенів соціал-демократи, за попередніми даними, набирають близько 40% голосів, а соціалісти - приблизно 28,5%. Соціалісти перебували при владі в Португалії з 2005 року.

Правляча Соціалістична партія Португалії на виборах у неділю поступилася опозиційної Соціал-демократичної партії на чолі з Педру Пассуш-Коелью.

Після обробки 80% бюлетенів соціал-демократи, за попередніми даними, набирають близько 40% голосів, а соціалісти - приблизно 28,5%. Соціалістична партія перебувала при владі в Португалії з 2005 року.

Консервативна партія CDS-PP, що перебувала раніше в коаліції з соціал-демократами, отримує близько 10,9%. Попередні результати в цілому відповідають даним опитувань виборців на виході з дільниць.

Явка склала приблизно 58%, що на кілька відсотків нижче явки на останніх виборах 2009 року.

Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш вже визнав поразку на виборах і заявив, що залишає посаду лідера соціалістів.

"Поразка - повністю моя вина, і я хочу взяти відповідальність на себе. Я вважаю, необхідно відкрити новий політичний цикл, який зможе підготувати альтернативу. Я хочу дати Соціалістичної партії простір для обговорення її майбутнього та нового керівництва", - заявив Сократеш, оголошуючи про відставку.

Як відомо, економіка Португалії знову перебуває в стані рецесії, а країна переживає боргову кризу. Уряд країни погодився прийняти допомогу Євросоюзу та МВФ: на початку травня 2011 сторони домовилися про виділення Португалії трирічного кредиту на загальну суму в 78 мільярдів євро.

Читайте також:

МВФ виділить Португалії 26 мільярдів євро

Президент Португалії розпустив парламент країни

Парламентська опозиція Португалії спровокувала відставку прем'єр-міністра

ВідеоПравляча партія Португалії програла вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: