Правляча партія Швеції закликала посилити армію через погрози з боку Росії

Лідер Народної партії Ян Бйорклунд головну небезпеку бачить у новому культі Сталіна в Росії.

Правляча Народна партія Швеції виступила з пропозицією розробити нову військову доктрину через загрозу стратегічним інтересам країни в акваторії Балтійського моря, які виходять від Росії.

Про це в понеділок, 25 січня, повідомляє німецька газета Die Welt. Зокрема, як пише видання, лідер Народної партії Ян Бйорклунд головну небезпеку бачить у новому культі Сталіна в Росії.

Він запропонував розмістити військовий контингент на острові Готланд в Балтійському морі і вказав на необхідність реструктуризації та модернізації шведської армії. "Швеція має озброїтися, щоб мати можливість захистити себе у випадку реальної небезпеки", цитує газета політика.

Шведов також продовжує хвилювати новий газопровід Nord Stream, який, як вважають деякі місцеві експерти, Росія може використовувати з метою шпигунства.

Швеція з 1990 по 2008 рік поступово скорочувала військовий бюджет, тому втілення в життя вимог Бйорклунд стало б радикальним поворотом у шведській політиці безпеки, вказує Die Welt.

Проте, як відзначають журналісти, реформування армії залежить від результату виборів, які пройдуть у Швеції у вересні. Як показують опитування, правляча коаліція лідирує, але зі скромним результатом у 41%.

Читайте також:

Шведські робочі пробурили метро і пошкодили поїзд

Глава МЗС Швеції не сприйняв "поганий жарт" Москви щодо Південної Осетії

Швеція дозволила Росії прокладати "Північний потік"

Шведська церква дозволила геям вінчатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: