Правозахисники повідомили про нові зачистки у Киргизії

Урядові сили Киргизії провели нову зачистку в населеному етнічними узбеками районі міста Ош.

Організація Human Rights Watch 22 червня заявила про те, що урядові сили Киргизії провели нову зачистку в населеному етнічними узбеками районі міста Ош.

За даними правозахисників, в Оші побито декілька десятків людей, а ще 12 взяті під варту. Представники Human Rights Watch також стверджують, що 22 червня урядові війська захопили одне з небагатьох уцілілих будівель в районі Оша, що носить назву "Черемушки".

Напередодні з'явилися повідомлення про зачистки, яку киргизькі силовики влаштували в населеному узбеками селі Наріман, розташованому неподалік від Оша. Правозахисники заявляли про двох вбитих і десятках постраждалих, щонайменше двадцять з яких були госпіталізовані, і виступали з вимогами припинити насильство.

Пізніше з'явилася інформація про те, що операція правоохоронних органів була проведена з метою перевірки паспортного режиму та пошуку зброї.

Підтвердивши дані про вбитих, в міліції заявили, що були змушені відкрити вогонь, тому що місцеві жителі зробили силовикам опір. Самі жителі Оша в бесіді з журналістами стверджували, що зачистка була пов'язана з відмовою селян здавати зброю і розбирати барикади.

Міжетнічні зіткнення почалися з масової бійки на півдні республіки в ніч на 11 червня. Незабаром влада заявили про відновлення порядку, проте місцеві жителі розповідали про продовження зіткнень.

Режим надзвичайного стану, введений в Ошській області у зв'язку з безладами, був продовжений до 25 червня. 17 червня Ош відвідала глава тимчасового уряду народної довіри Роза Отунбаева, проте, за деякими даними, з представниками узбецької громади вона не зустрілася.

Читайте також:

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

Киргизія готується до нового перевороту 22 червня

Киргизькі силовики влаштували зачистку в населеному узбеками селі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: