Інформація про розкриття вбивства чеченської правозахисниці Естемірової спростована

Вбивство Естемірової залишається нерозкритим. Ім'я вбивці ще не встановлено.

Співробітники правоохоронних органів спростували інформацію про те, що їм вдалося розкрити вбивство чеченської правозахисниці Наталії Естеміровой. Про це йдеться у заяві, яку зробив керівник правозахисного центру "Меморіал" Олег Орлов. За його словами, правозахисники зв'язалися з представниками слідчої групи, які повідомили, що ім'я вбивці Естемірової ще не встановлено.

Інформація про те, що правоохоронні органи розкрили вбивство чеченської правозахисниці, з'явилася вранці у четвер, 25 лютого. Анонімне джерело в силових структурах розповіло про те, що слідству став відомий виконавець цього злочину.

При цьому співрозмовник не назвав ім'я підозрюваного. Він лише зазначив, що затримати виконавця поки не вдалося. Також повідомлялося, що слідство ще не встановило, хто був замовником цього злочину.

Співробітниця грозненського відділення центру "Меморіал" Наталія Естемірова була викрадена 15 липня 2009 в Грозному. Того ж дня її тіло з вогнепальними пораненнями було виявлено в Назрановському районі Інгушетії. Пізніше співробітники Слідчого комітету при прокуратурі РФ заявили, що причиною вбивства Естемірової стала її професійна діяльність.

Голова "Меморіалу" Олег Орлов заявив про те, що у вбивстві правозахисниці винен президент Чеченської республіки Рамзан Кадиров. Пізніше він пояснив, що не говорив про причетність Кадирова до цього злочину. За словами Орлова, він мав на увазі, що глава республіки несе відповідальність за те, що відбувається на її території.

Рамзан Кадиров подав на Орлова до суду, звинувативши правозахисника у наклепі. На початку лютого 2010 президент республіки відкликав цей позов на прохання своєї матері Аймані Кадирової. Трохи раніше Кадиров зазначив, що вважає Бориса Березовського причетним до вбивства Наталії Естемірової. Сам Березовський ці звинувачення спростував і заявив, що замовником злочину виступав Кремль.

Читайте також:

Розкрито вбивство чеченської правозахисниці Естемірової

У Москві під час акцій в пам'ять вбитих адвоката та журналістки затримано 32 людини

Вбита в Чечні правозахисниця була свідком у справі Політковської

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: