Правозахисники заявили про застосування у Сирії російських касетних бомб

Правозахисники заявили про застосування у Сирії російських касетних бомб

Біля Алеппо знайшли залишки касетних бомб виробництва РФ / Фото: shaam.org

Ознаки використання заборонених у понад 100 країнах світу боєприпасів знайшли поблизу міста Алеппо.

У громадянській війні в Сирії застосовувалися касетні бомби російського виробництва.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на міжнародну правозахисну організацію Humаn Rights Watch (HRW).

Ознаки використання касетних бомб виробництва РФ під час авіаударів тиждень тому були знайдені в селі Кафр Халаб поблизу міста Алеппо, повідомили правозахисники  HRW із посиланням на аналіз фотографій.

Біля Алеппо знайшли залишки касетних бомб виробництва РФ Ілюстрація / Фото: shaam.org

Поки що не з'ясовано, хто саме застосовував вищезгадані боєприпаси - сирійські чи російські війська. Про жертви серед цивільного населення унаслідок імовірного використання цих бомб поблизу Алеппо HRW не повідомляє.

Касетні бомби можуть використовуватися, зокрема, для того, щоб знешкоджувати броньовану техніку. Цей вид зброї небезпечний тим, що розсіює велику кількість снарядів на значних площах і може таким чином спричиняти масові жертви серед мирного населення. Близько 100 країн світу відмовилися від касетних бомб, підписавши міжнародну угоду від 2010 року, зауважує інформагенція AFP. Росії та Сирії серед підписантів немає.

Нагадаємо, Росія проводить військову операцію у Сирії, починаючи з 30 вересня. Російська авіація обстрілює сирійські міста, де перебувають представники опозиційних сил, які боряться із режимом нинішнього президента Башара Асада. Попри те, що Росія анонсувала застосування авіації для боротьби з терористами "Ісламської держави", бомби кидають на території, де "ІД" не було помічено. Вчора російське Міноборони похизувалося відео нових авіаударів по Сирії

Повʼязані теми:

Наступна публікація