Правозахисники: жертвами засекречених вибухів в Абадані стали 1382 людини

За даними правозахисників, внаслідок вибухів на складах боєприпасів в Туркменії загинули 1382 людини. Ця цифра більша від офіційної в 90 разів.

У результаті вибухів на військових складах поблизу туркменського міста Абадан загинули 1382 людини, понад третина з них – діти, повідомив правозахисний сайт "Хроніка Туркменістану".

За офіційною версією, яка за останні дні так і не змінилася, загинули двоє військовослужбовців і 13 цивільних осіб.

Правозахисники стверджують, що багато поранених померли вже після того, як були доставлені до медичних установ.

У селі Гунеш, яке розташоване в безпосередній близькості від вибухнули складів з боєприпасами, за їхніми відомостями, повністю зруйновано 127 приватних житлових будинків.

Крім того, "Хроніка" відзначає, що серед загиблих є новонароджені - дві ракети потрапили в пологовий будинок. Ще один снаряд став причиною загибелі більш ніж тридцяти школярів, які прямували на уроки комп'ютерної грамотності.

Редактор сайту Фарід Тухбатуллін, який живе в Австрії, повідомив, що цифра в 1382 людини отримана ним з достовірних джерел.

"Цю інформацію нам передали люди, які працюють в офіційно створеній урядом комісії. Самі члени комісії - це міністри і парламентарі, ми, звичайно, не від них отримали ці дані, а від їхніх помічників, які на місці займаються збором інформації", - пояснив Тухбатуллін.

Водночас узбецьке опозиційне видання Harakat висловило сумніви з приводу наведеної "Хронікою" інформації.

"Важко повірити даними туркменських правозахисників, які стверджують, що в результаті НП в Абадані загинули 1382 людини. При існуючому режимі Туркменії, де влада не хоче оприлюднити точні дані про кількість жертв, встановити їх з такою точністю неможливо", - вважають в Узбекистані.

За офіційною версією, внаслідок вибухів в Абадані загинули 15 людей.

При цьому президент країни Гурбангули Бердимухамедов оголосив, що на місці старого Абадана буде зведено "фактично нове місто".

У звіті комісії з ліквідації наслідків вибухів йдеться, що через спекотну погоду 7 липня сталося займання, яке призвело "до детонації піротехнічних засобів та їхнього розльоту на значну територію, в радіусі якій опинився армійський склад, де зберігалися вибухові засоби від боєприпасів часів Радянського Союзу, які підлягають утилізації".

У правозахисників дві версії того, що сталося. "За однією з наших версій, яка частково збігається з офіційною, піротехніка, яка перебувала під відкритим небом, була складовано поруч з військовими боєприпасами", - розповів Тухбатуллін.

За іншою версією, склади боєприпасів збиралися перевести в інше місце, подалі від населених пунктів, але під час навантаження "сталася детонація, вибухнув спочатку один снаряд, а потім вже почалася пожежа".

За інформацією Eurasianet, органи правопорядку вилучають у населення фото-та відеоматеріали про події в Абадані, а влада не дозволяє жителям забрати тіла своїх рідних і близьких.

Раніше МЗС Туркменії звинуватив деякі ЗМІ в спотворенні реальної ситуації, поширенні неправдоподібних відомостей, а також у використанні дуже сумнівних джерел інформації.

Читайте також:

Влада Туркменії визнала загибель 15 людей під час вибухів у Абадані

Оприлюднено перший відеозапис вибухів у Туркменії

Загадкові вибухи викликали хаос в Туркменії, повідомляється про 200 жертв

Туркменська влада після вибухів "ізолювала" місто Абадан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: