Представник ХАМАСу визнав право Ізраїлю на існування

При цьому залишилося неясним, наскільки ці заяви відповідають позиції керівників руху.

Високопоставлений представник ісламського руху ХАМАС, якому належить влада в секторі Газа, визнав право Ізраїлю на існування і заявив про готовність анулювати статут руху, в якому декларується боротьба за знищення єврейської держави.

Заяви Азіза Дуейк прозвучали в ході його переговорів у Хевроні з британським мільйонером Девідом Мартіном Абрахамс (David Martin Abrahams), який підтримує тісні зв'язки як з ізраїльським урядом, так і з МЗС Великобританії.

"Ніхто більше не хоче нікого скидати в море", - заявив Дуейк. При цьому залишилося неясним, наскільки ці заяви відповідають позиції керівників руху, які на момент надходження цієї інформації не підтвердили, але й не спростували слова Дуейка.

Заяви були зроблені в той час, коли ХАМАС прагне отримати визнання світової спільноти в якості легітимної сили. Дуейк в даний час є головою Палестинської законодавчої ради. У червні 2009 року він був звільнений з ізраїльської в'язниці після трирічного ув'язнення.

Дуейк заявив також, що глава політбюро ХАМАС Халед Машаль і уряд сектора Газа виступають за створення єдиного палестинської держави в кордонах 1967 року.

У результаті міжпалестинських громадянської війни владу в секторі Газа захопив рух ХАМАС, а на Західному березі до влади прийшли прихильники партії ФАТХ. Таким чином Палестинська автономія розкололася на два ворожі табори, президент ПА Махмуд Аббас залишився міжнародно визнаним лідером палестинців і назвав бойовиків ХАМАСу "терористами".

Читайте також:

ХАМАС відхилив пропозицію Ізраїлю з обміну полоненого капрала

Ахмадінежад назвав США та Ізраїль ініціаторами масових заворушень у Тегерані

Глава МВС Ізраїлю назвав Україну джерелом повій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: