Представник лівійських повстанців отримав візу посла в США

США дозволили лівійській перехідній раді відкрити посольство Лівії у Вашингтоні та надали візу колишньому послу Лівії в США Алі Ауджалі.

США видали візу посла представнику Національної перехідної ради Лівії в США Алі Ауджалі. Про це повідомила офіційний представник держдепартаменту Вікторія Нуланд.

Держдепартамент США 3 серпня дозволив опозиційній лівійській Національній перехідній раді відкрити посольство Лівії у Вашингтоні і надати диппредставництву доступ до заморожених активів на суму в 13 мільйонів доларів після того, як адміністрація США офіційно визнала владу перехідної ради.

Нагадаємо, що держдепартамент закрив лівійське посольство у Вашингтоні в березні, незадовго до початку військових дій НАТО в Лівії. За пару днів до цього у відставку пішов посол Лівії в США Алі Ауджалі. Він тоді різко засудив дії Муаммара Каддафі щодо громадян своєї країни.

"Наскільки я знаю, віза для нього була видана в п'ятницю (12 серпня)... Повна акредитація штату представництва НПР Лівії дозволить нам розширити дипломатичні відносини з ними", - сказала Нуланд.

Вона не уточнила, чи прибув Ауджалі до Вашингтона або досі знаходиться в Канаді, де чекав візи і налагоджував контакти з представниками лівійської опозиції в цій країні.

Послом Лівії та дипломатами в США будуть працювати члени Національної перехідної ради. Охороняти посольство, розташоване на північному заході американської столиці в житловому комплексі "Уотергейт", що став відомим після знаменитої "уотергейтської справи", буде Секретна служба США.

Національна перехідна рада, що здійснює свою діяльність з Бенгазі, була сформована противниками Муаммара Каддафі в лютому 2011 року, незабаром після початку громадянської війни в Лівії. 5 березня Рада проголосила себе єдиним легітимним органом влади в країні.

З моменту свого утворення НПР була в тому чи іншому вигляді визнана кількома десятками держав світу. У середині липня США визнали повстанську НПР законною владою Лівії.

Нещодавно, на початку серпня, главі НПР Мустафі Абделю Джалілу довелося через політичну кризу відправити у відставку кабінет виконавчої влади в повному складі. Криза була викликана убивством командувача збройними силами лівійської опозиції Фаттаха Юніса, який за кілька годин до своєї смерті був арештований за підозрами у підтримці контактів з режимом Муаммара Каддафі.

Читайте також:

Лівійські повстанці відправили свій уряд у відставку

МЗС Франції: НАТО недооцінила здатність сил Каддафі до опору

Каддафі назвав повстанців "щурами і колонізаторами"

Лівійські повстанці захопили місто на захід від Тріполі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: