Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представник Росії в ООН заявив про "мовну інквізицію" в Україні

Росіянин раптом згадав про європейські стандарти.

Новий закон про державну мову в Україні позначає появу "мовної інквізиції". Таку думку висловив постійний представник Росії в Організації Об’єднаних Націй Василь Небензя.

"В Україні на наших очах вводиться мовна інквізиція", - заявив Небензя. За його словами, подібні закони неприпустимі в країні, котра хоче відповідати "високим європейським стандартам".

Однак члени Ради Безпеки ООН проголосували проти проведення засідання щодо українського "мовного закону", яке скликала РФ.

ВідеоТСН.Тиждень вивчав деталі мовного закону, який викликав багато суперечок

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про функціонування української мови, який одразу ж підтримали переважна більшість українців. Чи правда, що вулицями українських міст блукатимуть спеціальні патрулі і каратимуть за незнання української мови – у сюжеті.  

ТСН.Тиждень вивчав деталі мовного закону, який викликав багато суперечок

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції