Перейти до змісту
США не знають про наміри Путіна, але вірять у силу санкцій

США не знають про наміри Путіна, але вірять у силу санкцій

На думку Саманти Пауер, ЄС повинен подовжити санкції проти РФ.

Представник США в ООН Саманта Пауер наполягає, що світ повинен зупинити президента Росії Володимира Путіна за допомогою санкцій навіть за умови блокування рішень Радбезу ООН.

Про це вона заявила сьогодні, 11 червня, журналістам у Києві, повідомляє "Європейська правда".

На думку Пауер, основним завданням є "покласти край російській агресії проти України".

"Дії Путіна проти України непокоять нас, оскільки такі дії неприпустимі. Але водночас нас непокоїть той факт, що ми не знаємо, якими є подальші наміри Путіна", - зазначила посол.

При цьому Пауер наголосила, що цей конфлікт немає військового вирішення, тому Вашингтон має "залучати інші механізми", основним із яких є санкції.

"Санкції – це завжди річ, яка розчаровує. Вони потребують часу для того, щоби мати вплив, щоби змінити поведінку керівників (країн, які опинилися під санкціями, - ред.). Ми бачили це в Південній Африці, в Ірані, в колишній Югославії. І досі багато хто каже, мовляв, санкції не працюють. Але зрештою саме санкції мали ключову роль у тому, щоби змінити дії агресора", - запевнила вона.

Крім того, посол США сказала, що право вето Росії виключає можливість притягнення її до відповідальності в рамках Радбезу ООН.

"Важливість РБ ООН в тому, що цей орган притягує держави до відповідальності за порушення світового порядку та створення небезпеки для миру. Але ж Росія не буде притягувати себе до відповідальності", - пояснила Пауер.

Також вона додала, що саме через це запровадили багатосторонній режим санкцій проти РФ, який "запроваджений за межами Радбезу, але за правилами Радбезу". На її думку, нині дуже важливо з боку Євросоюзу подовжити санкції, які завершуються наприкінці липня.

Нагадаємо, 6 червня у Нью-Йорку відбулось екстрене засідання Радбезу ООН, скликане за ініціативою Києва. На ньому зроблено вагомий крок до позбавлення Росії права голосу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин