Представники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

В США відбулоя перше слухання у справі розливу нафти в Мексиканській затоці. На засіданні вирішувалося питання, чи можна об'єднати близько 200 позовів в одне провадження.

У американському місті Бойс, штат Айдахо, у четвер, 29 липня, відбулося перше судове слухання за позовами, поданими до компанії British Petroleum (BP) через розлив нафти в Мексиканській затоці. На засіданні вирішувалося питання, чи можна об'єднати близько 200 позовів в одне провадження і в якому саме суді слід розглядати цю справу.

Відзначається, що позивачі і відповідач дотримуються різних точок зору на те, куди слід перенести розгляд. Більшість позивачів вважають, що справа повинна бути розглянута в Луїзіані або Алабамі - двох штатах, найбільш постраждалих в результаті екологічної катастрофи.

У той же час, представники BP хочуть перенести слухання в Х'юстон, штат Техас, де знаходиться комісія, створена компанією для збору всієї необхідної інформації про катастрофу, що сталася в затоці. За словами одного з адвокатів BP, "ключові докази" знаходяться саме в Х'юстоні.

Дебати тривали півтори години. Своє рішення по поставлених питанннях суд, як очікується, винесе протягом двох тижнів.

Повідомляється також, що в якості відповідачів до BP приєдналися компанія Transocean, яка володіла нафтовидобувною платформою Deepwater Horizon, і Cameron International, фірма - виробник запобіжника, несправність якого, за деякими даними, і призвела до аварії на платформі.

Що стосується позивачів, то це, в основному, родичі 11 загиблих на Deepwater Horizon нафтовиків і представники риболовецької галузі, які зазнали величезних збитків через забруднення води, а також інші люди, так чи інакше постраждали від розливу нафти.

Вибух на платформі Deepwater Horizon, що стався в кінці квітня 2010 року, привів до пошкодження нафтовидобувної свердловини та розливу нафти в Мексиканській затоці, яку вже називають найбільшою екологічною катастрофою в історії США. За оцінками фахівців, за три місяці у воду вилилося від трьох до п'яти мільйонів барелів нафти.

Компанія BP, яка орендувала затонулу платформу, взяла на себе повну відповідальність за подію і відтоді із змінним успіхом намагається зупинити витік нафти.

За даними на кінець липня, BP витратила на ліквідацію наслідків катастрофи близько чотирьох мільярдів доларів. Чистий збиток нафтового гіганта за другий квартал 2010 року оцінюється в 16,9 мільярда доларів.

Читайте також:

З розливом нафти в Мексиканській затоці буде боротися НДІ з Тюмені

British Petroleum упіймали на підробці фото ліквідації аварії в Мексиканській затоці

Голова British Petroleum піде у відставку за два місяці

ВідеоПредставники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: