Представники Мадуро та опозиція Венесуели проведуть перемовини в Норвегії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Туди вже вирушили делегації обох сторін.

Уряд Венесуели та опозиція надіслали своїх представників до Норвегії для переговорів щодо врегулювання ситуації в південноамериканській країні.

Про це в четвер, 16 травня, повідомили агентства AP та Reuters з посиланням на свої джерела як в уряді, так і в опозиційних колах.

За даними джерел, делегації очолюють венесуельський мінстр інформації Хорхе Родрігес та член контрольованої опозицією Національної асамблеї Сталін Гонсалес. Глава Венесуели Ніколас Мадуро прямо не коментував переговори, проте заявив, що Родрігес виконує "дуже важливу" місію за межами країни.

Нагадаємо, наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін внаслідок виборів, які бойкотувала опозиція та не визнали багато держав. США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав визнали Гуайдо легітимним президентом Венесуели. Натомість Мадуро підтримують такі держави як РФ, КНР та Туреччина.

23 березня два російських військових літаки приземлилися на аеродромі недалеко від венесуельської столиці Каракаса. За повідомленнями ЗМІ, на борту в країну прибули не менше 100 солдатів армії РФ. Серед них, як вважають в американському уряді, також є російські фахівці з кібербезпеки. 

Пізніше Росія визнала, що у Венесуелі знаходяться "військові експерти, які реально займаються реалізацією положень договорів з питань військово-технічного співробітництва". Президент США Дональд Трамп уже зажадав від РФ "забратися з Венесуели".

ВідеоМайк Помпео заявив про можливість військової операції у Венесуелі

Країну охопила нова хвиля протистоянь - між чинною владою та прихильниками самопроголошеного президента. Хуан Гуайдо закликав венесуельців до повстання, але Ніколас Мадуро поки що не здається. Про політичну кризу у Венесуелі – у сюжеті.  

Майк Помпео заявив про можливість військової операції у Венесуелі

Вибір редакції