Прем'єр Ізраїлю відмовився летіти на ядерний саміт, дізнавшись про "змову" мусульманських країн

Деякі країни, зокрема Єгипет і Туреччина, на ядерному саміті збираються вимагати від Ізраїлю приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху скасував поїздку на саміт з ядерного роззброєння у Вашингтоні, який відбудеться наступного тижня, через плани Єгипту і Туреччини підняти там питання про передбачувану наявність в Ізраїлю атомних бомб.

"Прем'єр-міністр прийняв рішення скасувати свою поїздку до Вашингтона для участі у конференції з ядерного роззброєння у зв'язку з інформацією, що деякі країни, зокрема Єгипет і Туреччина, збираються вимагати там від Ізраїлю приєднатися до Договору про нерозповсюдження", - заявив високопоставлений ізраїльський представник.

Замість Нетаньяху на саміт поїде міністр у справах ядерної енергії Дан Мерідор. Всього на саміті очікуються представники 44 країн.

Офіційна позиція Ізраїлю протягом багатьох років полягає в тому, щоб не підтверджувати і не спростовувати наявність у нього ядерного арсеналу. За даними американських неурядових експертів, він може мати у своєму розпорядженні приблизно 80 атомних бомб.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї було підписано у 1968 році, з того часу до нього приєдналися 189 країн-членів ООН, а не підписали лише чотири - Ізраїль, Індія, Пакистан і КНДР.

Читайте також:

Іран мав намір придбати атомну бомбу за 10 млрд дол

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Ізраїльський літак розбомбив будинок у секторі Газа

Іран передрік кінець Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: