Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прем'єр Косова подав у відставку через виклик на Міжнародний трибунал у Гаазі

Сербія звинувачує його у військових злочинах.

Прем'єр-міністр Косова Рамуш Харадінай у п'ятницю, 19 липня, подав у відставку.

Причиною відставки, за словами самого Харадіная, є те, що Міжнародний трибунал у Гаазі вважає його підозрюваним у причетності до насильства під час боротьби за незалежність Косова, повідомляє агенція dpa.

Наступного тижня політика викликають на допит, і він пояснив, що хоче постати перед судом як пересічний "громадянин, а не очільник уряду".

Сербська влада звинувачує колишнього лідера повстанської організації "Армія визволення Косова" у злочинах, вчинених проти сербського цивільного населення під час війни в Косові у 1998-1999 роках. У середині січня спецсуд розпочав допити в Гаазі, були допитані ще двоє колишніх посадовців "Армії визволення Косова" Рустем Мустафа-Ремі і Самі Луштаку, повідомляє агенція AFP.

Косовські ЗМІ вважають, що перші звинувачення будуть висунуті вже цього року. Раніше цього року Харадінай заявляв, що Косово відповість на всі судові запити.

Нагадаємо, Харадінай був прем'єр-міністром Косова з вересня 2017 року. Він також очолював уряд у 2004-2005 роках.

ВідеоНа Львівщині українських миротворців проводжали до Косова

40 бійців інженерних військ у межах миротворчої місії НАТО їдуть на Балкани на півроку. Їхніми завданнями там буде захищати мирне населення, розміновувати територію, проводити розвідувальні операції та відновлювати інфраструктуру, яку знищила війна. 

На Львівщині українських миротворців проводжали до Косова

 

Вибір редакції