Прем’єр Латвії пішов у відставку

Латвійський прем’єр-міністр через економічну кризу в країні подав у відставку.

Прем’єр-міністр Латвії Іварс Годманіс подав у відставку в зв’язку з економічною ситуацією в країні. Його заяву сьогодні прийняв президент країни Валдіс Затлерс.

Президент країни заявив про те, що Годманіс втратив його довіру ще неділю тому, коли прем'єр відмовився терміново проводити урядову реформу і скорочувати кількість міністерств.

Звільнення Годманіса вимагали партії-партнери з правлячої коаліції - Народна партія і Союз "зелених" і селян - через неспроможність нинішнього уряду протидіяти економічній кризі. Як розповів лідер "народників" Марек Сегліньш, "в ситуації, що склалася, потрібний уряд, що викликає більшу довіру і підтримку з боку Сейму і народу".

Як відзначає DELFI, можливими кандидатами на посаду голови уряду є глава Держконтролю Інгуна Судраба і міністр закордонних справ Маріс Рієкстінш (НП).
Також називається прізвище міністра у справах самоуправління Едгара Заланса.

Очікується, що в переговорах про кандидатуру на посаду нового прем'єр-міністра братимуть участь всі представлені в парламенті політичні сили, окрім партії "За права людини в єдиній Латвії", що представляє інтереси російськомовної меншини.

Нагадаємо, що відставка прем'єр-міністра відбулася на тлі економічної кризи, що загострилася. За оцінками фахівців, Латвія найбільше серед країн Євросоюзу потерпіла від кризи. Так, за уточненими даними, спад латвійського ВВП в 2009 році становитиме 12%, а не 5%, як очікувалося раніше.

Читайте також:

НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

Латвійський міністр подав у відставку після акцій протесту селян

Латвійська опозиція хоче найняти іноземця на посаду прем'єра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: