Прем'єр-міністр Фінляндії подав у відставку

Глава держави прийняла відставку уряду і попросила його продовжувати його виконувати свої обов'язки до формування нового кабінету міністрів.

Прем'єр-міністр Фінляндії Матті Ванханен подав президентові країни Тар'ї Галонен прохання про відставку.

Глава держави прийняла відставку уряду і попросила його продовжувати його виконувати свої обов'язки до формування нового кабінету міністрів.

У якості причини відходу зі своєї посади прем'єр-міністр назвав майбутню восени операцію на нозі, проте, більш вірогідним приводом для його відставки міг стати корупційний скандал, що вибухнув у вересні 2009 року.

Тоді у фінських ЗМІ з'явилася інформація про те, що близько 14 років тому прем'єр отримав хабар від якоїсь будівельної компанії з метою отримання будівельних підрядів державного Молодіжного фонду. Фонд був створений для здачі в оренду на пільгових умовах житла для молоді. Водночас Ванханен обіймав посаду голови цього фонду.

Сам Ванханен спростував всі звинувачення, сказавши, що всі його зв'язки зі згаданою будівельною компанією обмежилися лише поставкою невеликої партії необроблених дощок, проте, як з'ясувалося згодом, йшлося про передачу йому великої партії високоякісного будівельного матеріалу. За аналогією з Вотергейтський скандалом, ця справа була названа фінськими ЗМІ Бордгейт (від англійського board - дошка).

Очікується, що після відставки прем'єра, його партія продовжить роботу в складі правоцентристської коаліції, а новий голова кабінету міністрів буде обраний у вівторок, 29 червня. Найбільш вірогідним наступником Ванханена вважається 41-річна Марі Ківініємі, яка в даний час обіймає пост міністра у справах адміністрації та муніципалітетів.

У разі обрання Ківініємі главою фінського уряду, вона обійматиме цей пост як мінімум до наступних парламентських виборів, запланованих на квітень 2011 року. Таким чином, весь цей час дві головні посади в країні - президента і прем'єра - обійматимуть жінки.

Читайте також:

У Фінляндії вперше в історії посади президента і прем'єр-міністра обіймають жінки

Прем'єр Фінляндії подасть у відставку

Росія оголосила консула Фінляндії персоною нон ґрата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: