Прем'єр-міністр Киргизії заявив про перемогу в першому турі президентських виборів

Прем'єр-міністр Киргизії заявив про перемогу в першому турі президентських виборів

Алмаз Атамбаєв, президент Туркменії

Штаб Атамбаєва оголосив про перемогу в першому турі виборів.

Виборчий штаб прем'єр-міністра Киргизії Алмаза Атамбаєва оголосив про перемогу на президентських виборах, які відбулися 30 жовтня. Як повідомляє РІА Новини, в штабі з посиланням на дані своїх спостерігачів заявили, що Атамбаєв повинен отримати близько мільйона голосів, і цього достатньо для перемоги в першому турі.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс", в штабі вже починають святкувати перемогу.

Між тим, ЦВК Киргизії заявив про підрахунок 50,73 відсотка бюлетенів. Алмазбека Атамбаєва підтримали 64,7 відсотка виборців. Двоє його найближчих переслідувачів, Камчібек Ташиєв і Адахан Мадумаров, набрали 14,46 і 13,74 відсотка голосів відповідно. Решта 13 кандидатів не змогли подолати одновідсотковий бар'єр.

Глава Центрвиборчкому Туйгунали Абдраїмов заявив, що всі порушення, допущені в ході виборів, повинні бути негайно розглянуто прокуратурою та судами. Разом з тим він повідомив, що на підсумки виборів зафіксовані порушення вплинути не повинні.

У той же час у штабі Ташиєв звинуватили команду Атамбаєва в "активному застосуванні" адміністративного ресурсу і повідомили про численні зафіксовані порушення, інформація про які вже передана в ЦВК і прокуратуру. Прихильники Ташиєв заявили, що не визнають перемогу Атамбаєва у першому турі, так як, за їхніми даними, він не набрав достатньо голосів.

Згідно ЦВК, явка склала трохи більше 60 відсотків (1,83 мільйона чоловік). Всього в Киргизії зареєстровані трохи більше трьох мільйонів виборців.

Відповідно до киргизьким законодавством, для перемоги в першому турі кандидатові необхідно отримати підтримку більше половини прийшли на дільниці виборців. У випадку, якщо нікому з кандидатів не вдасться цього зробити, буде призначений другий тур.

Центрвиборчком Киргизії акредитував для участі в виборах близько 800 міжнародних спостерігачів з 56 країн світу. У їх числі місія спостерігачів від СНД, куди входять 18 осіб, в більшості своїй - депутати національних парламентів з шести держав СНД - Росії, Білорусії, Казахстану, Таджикистану, Азербайджану та Вірменії. Висвітлювати подію прибули понад 100 іноземних журналістів.

Президент Киргизстану, згідно з конституцією, обирається на 6 років і тільки на один термін. Роза Отунбаєва за законом не має права брати участь у виборах. Свою кандидатуру для участі в гонці виставив прем'єр-міністр країни Алмазбек Атамбаєв.

Читайте також:

Киргизстан вперше після кривавого перевороту обирає президента

Екс-президента Киргизії позбавлять недоторканності

Президент Киргизії побоюється нових сплесків насилля

У Киргизії розпустили парламент

Прем'єр-міністр Киргизії заявив про перемогу в першому турі президентських виборів

Прем'єр-міністр Киргизії заявив про перемогу в першому турі президентських виборів

Повʼязані теми:

Наступна публікація