Прем'єр-міністр Непалу пішов у відставку

Про швидку відставку непальського прем'єр-міністра стало відомо наприкінці травня, коли основні партії в парламенті країни домовилися діяти спільно для запобігання політичної кризи.

Прем'єр-міністр Непалу Мадхав Кумар Непал (Madhav Kumar Nepal) подав у відставку. Про свій вихід політик оголосив під час телевізійного звернення в середу, 30 червня.

Про швидку відставку непальського прем'єр-міністра стало відомо наприкінці травня, коли основні партії в парламенті країни домовилися діяти спільно для запобігання політичної кризи. Відставки прем'єр-міністра, лідера Комуністичної партії, домагалася численна маоїстська опозиція, яка на початку 2010 року почала загальний страйк.

У 2008 році після приходу до влади маоїстів у Непалі була повалена монархія, і країну оголосили світської республікою. Тоді ж був скликаний парламент, в завдання якого входило до 28 травня 2010 прийняти конституцію і підготувати країну до проведення перших виборів. Проте, пропрацювавши дев'ять місяців, маоїстський уряд пішов у відставку і прем'єр-міністром став Мадхав Кумар Непал.

Боротьба за владу між непальськими партіями заважала роботі парламенту, і до часу закінчення його повноважень дворічні вибори так і не були проведені, а нова конституція - не прийнята. 28 травня 2010 партії домовилися продовжити роботу парламенту та сформувати новий уряд. Однак досі невідомо, хто змінить Кумара Непалу на посаді прем'єр-міністра. За словами джерел, не виключено, що Мадхаву Кумару Непалу буде запропоновано залишитися в якості тимчасово виконуючого обов'язки голови прем'єр-міністра.

Читайте також:

Непальські маоїсти припинили всенародний страйк

У Непалі вирішили створити "рай для геїв"

У Непалі дикий слон убив 11 людей

ВідеоПрем'єр-міністр Непалу пішов у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: