Прем'єр-міністр Японії заявив про свою відставку

Прем’єр Японії Наото Кан оголосив про свою відставку. Пост прем’єр-міністра він залишить після того, як 29 серпня відбудуться вибори його наступника.

У п’ятницю, 26 серпня, прем'єр-міністр Японії Наото Кан у п'ятницю оголосив про відхід у відставку з поста голови правлячої Демократичної партії.

Пост прем'єр-міністра Наото Кан офіційно покине після того, як буде обраний новий лідер Демократичної партії. Вибори нового партійного лідера призначені на понеділок, 29 серпня.

На посту прем'єр-міністра наступника Наото Кана парламент Японії затвердить у вівторок, 30 серпня.

Про швидку відставку Наото Кана політологи почали говорити ще в березні 2011 року, коли жителі країни залишилися незадоволені діями уряду щодо ліквідації наслідків руйнівного землетрусу і цунамі.

На початку червня Наото Кан уникнув вотуму недовіри, на винесенні якого наполягала парламентська опозиція. При цьому прем'єр-міністр пообіцяв піти у відставку, але тільки після того, як виконає всі взяті на себе зобов'язання щодо ліквідації наслідків стихійного лиха.

10 серпня Наото Кан, виступаючи в парламенті, заявив, що піде у відставку відразу ж після того, як законодавчий орган ухвалить два законопроекти - про поновлювані джерела енергії і про випуск державних облігацій.

Обидва законопроекти парламент Японії прийняв у п'ятницю, 26 серпня, після чого Наото Кан і оголосив про відхід у відставку.

Відзначимо, раніше опитування показали, що близько 70 відсотків японців виступили за відставку Кана.

У числі найбільш вірогідних наступників Наото Кана на посаді лідера Демократичної партії і глави уряду називають міністра фінансів Йосіхіко Нода і колишнього міністра закордонних справ Сейдзі Маєхара. Наступник Кана стане шостим прем'єр-міністром Японії за останні п'ять років.

Читайте також:

Перший етап ліквідації аварії на "Фукусімі" виконано

Більшість японців виступає за відставку прем’єра

Необережні висловлювання відправили японського міністра у відставку

В Японії вперше після землетрусу 11 березня запустили ядерний реактор

ВідеоПрем'єр-міністр Японії заявив про свою відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: