Прем'єр-міністр Японії заявив про свою відставку

Юкіо Хатояма прийняв рішення піти у відставку через низький рейтинг його кабінету та виходом Соціал-демократичної партії із правлячої коаліції.

Прем'єр-міністр Японії Юкіо Хатояма прийняв у середу, 2 червня, рішення піти у відставку у зв'язку з виходом із правлячої коаліції Соціал-демократичної партії і падінням рейтингу його кабінету у виборців.

Про свій намір японський прем'єр вже повідомив керівництво Демократичної партії, яку він очолює.

Крім того, нинішній кабінет міністрів Японії користується вкрай низькою підтримкою у населення. За даними останніх опитувань, його рейтинг вже опустився нижче від психологічно важливого для виборців 20-відсоткового рівня.

Підставою для початку падіння популярності стали скандали навколо коштів, отриманих структурами самого прем'єра і другої особи в партії, її генерального секретаря Ітіро Одзави.

Зараз в Токіо відбувається екстрене засідання депутатів від Демократичної партії в обох палатах парламенту, на якому виступає Юкіо Хатояма.

Нагадаємо, 30 травня поточного року Соціал-демократична партія заявила про вихід з правлячої коаліції через незгоду з курсом Токіо щодо передислокації американської військової бази "Футемма".

Однією з головних передвиборних обіцянок опозиційних політичних сил на чолі з Демпартією, які у вересні минулого року прийшли до влади, було виведення цього великого військового об'єкта за межі префектури Окінава. Однак вісім місяців консультацій з місцевою владою і Вашингтоном не дали результату. У результаті Токіо вирішило укласти угоду, яка практично не відрізняється від домовленості зі США, досягнутої ще в 2006 році. Базу, незважаючи на протести місцевих мешканців, планується перевести в інший менш населений район острова Окінава.

Раніше прем'єр-міністр Японії Юкіо Хатояма перепросив за те, що не зможе виконати передвиборчу обіцянку і перенести військову базу США з острова Окінава.

Читайте також:

Прем'єр-міністру Японії загрожує відставка через американську базу

Японська правляча коаліція розпалася

Влада Японії розгляне питання про виведення бази ВПС США з Окінави

ВідеоПрем'єр-міністр Японії заявив про свою відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: