Прем’єр Японії заявив, що мирний договір з Росією буде укладено після узгодження кордонів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, предметом перемовин з РФ є всі чотири спірні Курильські острови.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що мирний договір з Росією буде укладено лише після того, як країни домовляться про демаркацію кордонів.

Про це він заявив під час слухань бюджетного комітету Палати представників, передає "Интерфакс".

Він також відмовився відповідати на запитання одного з депутатів чи можливий мирний договір після передачі двох Курильських островів.

"Наше завдання - вирішити територіальне питання і укласти мирний договір, це наша позиція. Відповіді понад це стосуються змісту переговорів, і я утримаюся від них", - заявив Абе.

Японський прем’єр підкреслив, що предметом перемовин з Росією є всі чотири спірні Курильські острови.

Нагадаємо, після зустрічі прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та президента РФ Володимира Путіна у Сингапурі восени 2018 року сторони домовились працювати над мирною угодою на основі декларації 1956 року. Тоді СРСР та Японія заявили про припинення стану війни між двома державами, який існував після Другої світової, та відновлення дипломатичних відносин.

У цій декларації також передбачалось, що радянська влада погодиться віддати Японії два спірних острови на Курилах із чотирьох – Шикотан та групу островів Хабомаі. Це стало б кроком назустріч для підписання повноцінної мирної угоди, однак у відповідь на підписання японсько-американського договору про безпеку 1960 року, СРСР анулював свої зобов’язання про передачу островів. З того часу, між Москвою та Токіо досі не було ухвалено мирну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції