Прем'єр Південної Кореї подав у відставку

У Південній Кореї прем'єр-міністр подав у відставку після невдалої спроби зупинити вихід державних установ за межі Сеулу.

Прем'єр-міністр Південної Кореї Чон Ун Чхан (Chung Un-chan) подав у відставку після невдалої спроби зупинити вихід державних установ за межі Сеулу, йдеться у заяві прем'єра, який взяв на себе всю відповідальність за подію.

Ідея вивести ряд міністерств зі столиці Республіки Корея належить попередньому кабінету міністрів під керівництвом Хан Син Су (Han Seung-soo). Тоді пропонувалося перенести більше половини з 15 міністерств у місто Седжон, яке розташоване в центральній частині країни.

Пропозиція попереднього уряду не знайшла підтримки президента Південної Кореї Лі Мен Бака. Глава держави назвав цей план неефективною витратою грошей.

Чон Ун Чхан, що зайняв пост прем'єра у вересні 2009 року, виступив на стороні президента, розкритикувавши ідею виведення міністерств зі столиці. Тим не менше, парламент проголосував за втілення плану уряду Хан Син Су. На думку прихильників цієї пропозиції, розміщення урядових установ у різних місцях допоможе розвитку регіонів, вирішить проблему пробок і житлове питання в Сеулі.

Схвалений парламентом план припускає, що Сеул залишиться столицею Південної Кореї, а також збереже президентський Блакитний будинок і ключові міністерства: оборони, закордонних справ та інші. Однак частина міністерств, включаючи ті, що розташовані в сусідньому з Сеулом Квачхоні, переїде на 160 кілометрів південніше.

Як відзначають південнокорейські ЗМІ, відставка прем'єра стала несподіванкою. При цьому президент поки її не прийняв, тому Чон Ун Чхан продовжує виконувати свої обов'язки.

Читайте також:

Корейський півострів на порозі ядерної війни

КНДР пригрозила фізичною відповіддю на спільні навчання США і Південної Кореї

КНДР попередила Південну Корею про можливість затоплення

ВідеоПрем'єр Південної Кореї подав у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: